שנת 2012 הייתה שנה לא קלה לקידום אתרים. הגיע עוד עדכון לפנדה ונחת עלינו אלגוריתם פינגווין עם 13 עדכונים נוספים במהלך השנה. הרבה אתרים עפו מהדף הראשון והרבה אתרים שכבר מזמן היה מגיע להם להתקדם –  עשו זאת. אבל אם אתם שואלים את עצמכם מה היא השיטה הטובה ביותר לקידום אתרים; האם באמצעות תוכן או דרך קישורים, אז כבר עשיתם טעות. אין שיטה אחת טובה. הגיוון הוא המפתח להצלחה.

טקסט עוגן

את טקסט העוגן צריך לבנות בצורה טבעית ולא מאולצת. אם כתבתם מאמר סופר שיווקי וכל שורה שנייה בו מלאה בטקסט עוגן אשר מפנה לאתר –  זה יתפרש כספאם. סמנו בכל טקסט 3-4 מילות עוגן שונות והפנו אותן לאתר. אם תפנו את אותה המילה 5-6 פעמים מתוך אותו התוכן, יהיה זה כמו פשוט גול עצמי. קחו בחשבון שבעתיד הלא רחוק יגיע החיפוש הסמנטי, כך שגיוון במילים הוא עניין חשוב מאוד.

קישורים

אם אתם משתמשים בשיטה אחת לבניית קישורים, אתם לא ממש מועילים לעצמכם וגם במקרה הזה, זה עלול להיכנס לגבולות הספאם. לא כדאי רק לבנות קישורים מאתרי תמיכה או ממאמרים אורחים באתרים. צריך לעשות את שניהם ובנוסף לבנות קישורים מאתרים בעלי PR  רציני. כמו כן חשוב לגוון  במקורות. אם רוב הקישורים מגיעים מדומיין אחד –  אין בכך תועלת רבה.

מקורות תנועה

לא רק קישורים מביאים תנועה אלא גם רשתות חברתיות ובלוגים. לכן יש לפעול במקביל בכמה רשתות חברתיות. דף פייסבוק פעיל הוא רעיון מצוין, אבל דף גוגל+ וחשבון טוויטר עם ציונים רלוונטים יכולים לעשות עבודה מצוינת. ביחד עם בלוג פעיל אשר מתעדכן לפחות פעמיים בשבוע –  תצליחו ליצור תנועת מכובדת לאתר.

גיוון בשיטות השיווק

כדי להצליח, יש לעבוד בכמה ערוצים במקביל: קידום אורגני, קידום ממומן פרסום אופליין, באנרים ועוד. נצלו את התקציב העומד לרשותכם בצורה המגוונת ביותר שאתם יכולים לעשות. לא בהכרח יש לבצע הכל בו זמנית. אם התקציב הוא אינו גדול – יש לקבוע לוח זמנים בהתאם לתקציב החודשי.