גוגל מציגה פחות תוצאות מאותו דומיין

על פי ידיעה שפורסמה אתמול באתר Search engine land , נראה כי גוגל בודקת שינוי מההצגה המסורתית של 10 תוצאות בדף הראשון ל- 7 בלבד, ונראה כי היום יהיה קל יותר לאתר אחד לחלוש ולשלוט על כל התוצאות בעמוד הראשון.

7 קישורים כחולים

בשבוע שעבר, החלו להגיע דיווחים למערכת האתר במהלך השבוע שעבר אודות ה- “7 תוצאות בלבד”. לדוגמא בחיפוש האתר  “Search engine land” , ב16 לאוגוסט, הופיע בחיפוש רק 6 תוצאות והיום יש 7. אך את הרישום החדש לא נספור מכיוון שזו לא תוצאת חיפוש רגילה, אלא תיבה חדשה שהוכנסה באמצעות החיפוש האוניברסאלי של גוגל.

 
תקיעת יתד בשבעת ה SERPs- Serch Engine Results Pages

היום, בכנס ה SEOmoz, ד”ר פיטר מאיירס דחס כמה דירוגים באמצעות כלי ה  “turbulance”. הוא לא ציין בכמה דירוגים הוא הסתכל, אבל הצפי הוא על כמה מאות אם לא מאות אלפים. נ”ב: בתגובה הבאה, מאיירס ציין כי: “הניתוח שלי הגיע ממאגר נתוני ה Mozcast, שהיא מערכת שנבחרת ידני של 1000 שאילתות ומציגה את 10 התוצאות המוסילות של ה SERPs (10,000 כתובות URL) שנמדדות כל 24 שעות”.  בפוסט אחר, מאיירס ציין כי הבחין שכעת כ 20% מתוצאות החיפוש בגוגל, מניבות רק 7 תוצאות.

הקשר של הקישורים

מדוע רק 20% מהתוצאות ולא כולן? נראה כי גוגל מנסה להציג פורמט חדש ושונה, ולגבי הקישורים מאייר כתב: “… לא בטוח עד כמה עמימות המותג הגנרית משחקת תפקיד, אם בכלל, אך בהחלט כל דוגמא שראיתי, היא התאמת תחום מדויקת שמציגה את הקישורים, במילים אחרות, אם מונח החיפוש שלך הוא התאמה מושלמת, והתוצאה של התחום מציגה קישורים באתר, אזי רק 7 תוצאות חיפוש יהיו מוצגות”. לעיתים קרובות, קישורי אתר מציגים שמות של מותגים, אך לא תמיד, ולכן השינוי אינו בהכרח קשור למותגים אלא לשאלה האם קישורי האתר יופיעו או לא.

אתרים יחידים “משתלטים” על התוצאות

בנפרד מכך, אך עדיין עם קשר מסוים, נראה כי יש עלייה בגוגל בכל הנוגע להצגת תוצאות בעמוד הראשון וכולם מאותו אתר. כיום זה כלל לא חריג לקבל דיווחים שכאלה, ובעיקר לאחר עדכון הפינגווין של גוגל. יחד עם זאת, העלייה לכאורה באתר אחד, יכולה הייתה להתרחש לפני הפינגווין, פשוט להיות במקום מובחן יותר על ידי אלו ששמים יותר לב לתוצאות לאחר השינוי.

דומיינים שולטים מ2010, כעת חזקים יותר?

אכן כן. באמצע שנת 2010, גוגל הודיעה רשמית כי במקרים מסוימים, אתרים יוכלו לשלוט על תוצאות והרחיבה על הנושא בהמשך השנה. כעת, התחושה היא שהרחבה נוספת מתרחשת, מ10 ל- 7 תוצאות. זה לא בהכרח מצביע כי לאתרי מותג יהיה יותר קל להתברג מתמיד לפני שהם יפטרו מתוכן “שלילי”. לאחרונה גוגל הודיעה כי היא עובדת על שינויים לגבי קישורים ועל קיבוץ הדפים לאשכולות נושאים. בעתיד נדע יותר.

 

המאמר נלקח מאתר: https://searchengineland.com/7-new-10-google-showing-fewer-results-131006