גוגל אנליטיקס

Analytics:

Analytics, או ניתוח של התעבורה של האתר, חשוב להבין שכל עיתונאי. כלי Analytics יכול לזהות כמה אנשים ביקרו באתר, דף, או מאמר, איך הם מצאו את האתר, ואיך פופולרי התוכן באתר זה.

עבור רשומה זו אני משתמש ב-Google Analytics,

Google Analitics מהו?

כלי ללא תשלום המסופק על ידי Google, על מנת להמחיש את התכונות המשותפות של בכלים לניתוח. שירותי Analytics מגוון מתוך רשימה זו של כלים לניתוח חינם או זולה תוכנה מן המניין כמו Omniture. רובם חולקים תכונות משותפות כמו אלה המתוארות להלן:

דף תצוגות:

אחת הסיבות הנפוצות ביותר למנהלי האתר להשתמש Analytics הוא לקבוע את מספר הדפים הנצפים באתר או בודדים דף אינטרנט. מבט בדף זה מספר פעמים דף אינטרנט היה לגשת. לדוגמא: אם דף האינטרנט היה שנצפו 45 פעמים, כי מקור יש 45 צפיות בעמוד.

העיתונאים יכולים להשתמש Analytics כדי לקבוע את מספר הדפים הנצפים על מאמר מסוים, חבילת סיפור, או אפילו את מספר הדפים הנצפים באתר כולו.

רבים כלים לניתוח מאפשרים לתחקר מטה מספר הצפיות לבין גורמים אחרים המתוארים להלן לפי יום, שבוע, חודש או אפילו שנה. אתה יכול גם להשתמש ניתוח כדי לראות אילו עמודים או מאמרים היו פופולריים, אשר, בגלל צפיות נמוכה, לא היו.

מבקרים ייחודיים:

מספר המבקרים הייחודיים היא שונה מספר צפיות ו מייצג את מספר המבקרים אשר הגישה בדף אינטרנט מסוים. לדוגמא: אם הדף היה שנצפו 45 פעמים על ידי 25 משתמשי אינטרנט שונים, אותם 25 אנשים המייצגים את מספר המבקרים הייחודיים. מבקרים ייחודיים נקבעים לפי כתובות IP, מספר ייחודי למחשב או לרשת מסוימת.

ניתוח כמה כלים גם לחשב את מספר דפי אינטרנט בודדים המבקר הממוצע לגשת. בדוגמה לעיל, הצפיות הממוצע בכל ביקור ייחודי יהיה 1.8 (45 צפיות בדף מחולקים על ידי 25 מבקרים).

זמן באתר

כלי Analytics ניתן גם לחשב את כמות הזמן המבקר הממוצע בילה על דף מסוים. הזמן הממוצע באתר באתר החדשות הוא בדרך כלל כ – 1 עד 2 דקות – כלומר, האדם הממוצע בילה 1 עד 2 דקות להסתכל באתר לפני שהם לוחצים משם – אך מספר זה יכול להשתנות בפראות בהתאם לסוג האתר. אם כי המספר נראה נמוך, זוכר קוראי האינטרנט רוב סריקה במקום לקרוא מאמרים באינטרנט ולא יכול להקדיש זמן רב כדי קריאה או צפייה סיפור.

אחוז נטישה:
עוד מספר חשוב לניתוח הוא שיעור הנטישה. שיעור הנטישה הוא מספר המבקרים שעזבו את האתר לאחר צפייה בדף אינטרנט יחיד או מאמר. שיעור נטישה גבוהים (מחושב אחוז) פירושו מספר גבוה של מבקרים עזבו את האתר לאחר קריאת המאמר (ים) שהם נגישים. שיעור הנטישה נמוך פירושו אחוז גבוה של מבקרים גישה קצת מקור אחרות או עמודים באותו אתר לפני שהם לוחצים משם.

מקורות:

בעוד לדעת את מספר המבקרים כי גישה לאתר שלך או מאמר חשוב, חשוב גם לדעת איך הם הגיעו לאתר שלך. רבים כלים לניתוח רשימת מקורות התנועה של האתר – אתרי אינטרנט אשר התייחס המבקרים באתר שלך או דף אינטרנט.

כך, למשל, את צילום המסך למטה, גוגל, לצפצף, ורשת חברתית StumbleUpon לפצות אחוז גדול של התנועה המקור 10,000 “מילים. האחוזים מייצגים את מספר המבקרים שלחץ על הקישור על כל אחד מהאתרים הללו הגיעו לדף הבית של 10,000 מילים או מאמר הפרט.

מידע על המקורות שלך הוא שימושי כי אתה יכול להשתמש במידע כדי לכוון או לבנות יחסי קרבה עם אתרים להסיע אותך הרבה תנועה. לדוגמה, אם אני יודע את זה לצפצף שולח באתר שלי הרבה תנועה, אני יכול למקד את המדיה החברתית שלי המאמצים להתמקד לצפצף. לעומת זאת, אם אני יודע כי האתר מקבל מספר נמוך יחסית של מבקרים פייסבוק, אני יכול לבדוק את זה ולהתאים את אסטרטגיית הרשת שלי, אם יהיה צורך.

המקורות הם גם דרך מצוינת לזהות אתרים או בלוגים עם נושא זהה את האתר שלך. לדוגמה, בלוגים עיתונאות Nieman מעבדה, הוראה מקוונת ועיתונאות Sicrono לשלוח הרבה תנועה של 10,000 מילים אז אני צריך לשים לב (וללמוד) את התוכן באתרים אלה מייצרים.

מילות מפתח:
באמצעות ניתוח כדי לגלות אילו מילות מפתח המבקרים שלך משתמש במנועי החיפוש כדי להגיע לאתר שלך יכול להיות קצת מסובך. חלקם של אלה ברור המפורטות בדרך כלל על העליונה (עבור 10,000 מילים זה מילים או ביטויים כמו עיתונות “,” טכנולוגיה “, וכו ‘), אבל ככל שאתה לחקור את ומטורף יותר צפוי הם נעשים. לדוגמה, מבקרים חיפוש באינטרנט עבור “למצוץ באתר החדשות” ו – “ברטון שלה תמיד שיורד שלג במקום הגופן” הופנו גם 10,000 מאמרים מילים.

עבור עיתונאים, מילות מפתח יעילות עבור לדעת מה אנשים מילים או ביטויים משתמשים כדי להגיע לאתר שלך. אתה יכול גם להשתמש במידע זה כדי להתאים את התוכן שלך. לדוגמה, אם, על ידי הסתכלות Analytics, הגעת למסקנה כי רבים המבקרים באתר שלכם מחפשים את המילה “כלב”, ניתן אולי להציע עוד כתבות על כלבים.

בזמן ניתוח הם כלי חשוב להבין איך אנשים מגיעים אל האתר שלך ומה הם הצפייה, חשוב לא להגיע עטופים גם את המספרים. מאמר אחד יכול להיות פופולרי יותר מאשר עוד כי זה היה נפוץ מאוד על רשתות חברתיות. חודש אחד אולי היתה תנועה רבה יותר מאשר עוד, כי במאמר אחד, פופולרי.

רוב הפעולות החדשות העיקריות כבר כלים לניתוח במקום עבור האתרים שלהם. בשנת newsrooms כמה כתבים אין גישה Analytics לבין מספרים סטטיסטיים מוגבלים העורכים או ניהול ברמה העליונה.

אם אתה בעל אתר או מפתח, אחד הדברים הראשונים שאתה צריך להתקין באתר שלך הוא המעקב של הכלי.

Analytics הם לא שימושי רק כדי לדעת מי מבקר באתר שלך, אבל גם מספק את מספרי תנועה באתר למפרסמים פוטנציאליים. כך או כך, חשוב להיות מודעים לניתוח וכוח המספרים יש לנהוג באתר.