בקרוב בגוגל: שירות אחסון קבצים

השעון המעורר לא צלצל. אתם קמים בבהלה ומגלים שאיחרתם לעבודה והיום אתם אמורים להעביר מצגת להנהלה. אתם מגיעים מתנשפים למשרד, ואז נוכחים לדעת ששכחתם את המצגת על דיסק און קי בבית. סיוט, נכון? אומנם עדיין אין דרך להפסיק לגרום לאנשים לאחר לעבודה, אבל אם הייתם משתמשים בשירות אחסון בענן, במקום לשמור את המצגת שלכם על דיסק און קי, הייתי חוסכים לעצמכם צרה אחת. אפל השיקו לא מזמן את שירות ה I-Cloud המאפשר אחסון קבצים בענן, כלומר בשרת החברה, מה שמאפשר גישה לקבצים מכל מקום. מהמחשב הביתי, המכשיר הסלולארי וכל מחשב אחר. שירות השיתוף הזה הוא אינו חדש. מייקרוסופט מספקת שירות כזה: במסגרת שירותי הלייב ב Windows ניתן להשתמש בשירות הSkydrive . חברות כמו דרופבוקס ודרופ.נט גם כן מאשפרות את אופציית שיתוף הקבצים.

 

גם בגוגל משיקים שירות אכסון בענן

גוגל Docs פועל באופן דומה. הוא מאפשר גישה לקבצים מכל מקום, על ידי העלאתם לשרת החברה. אולם בחברה רוצים לקחת צעד אחד קדימה: בקרוב גם בגוגל ישיקו את שירות אחסון קבצים נרחב בשיטת הענן. השירות יקרא Drive והוא יעשה באופן אוטומטי.  לאחר השקת השירות, יהיה ניתן להפוך תיקיות על המחשב האישי זמינות לגישה דרך שרתי גוגל מכל מכשיר בעולם. רובם המוחלט של משתמשי גוגל, לא יצטרכו לשלם עבור השירות. אולם תמורת תשלום יהיה ניתן לקבל שטח אחסון גדול יותר. שיתוף הקבצים נעשה באמצעות שליחת קישור והוא יהיה מתואם עם תיבת הדואר בגוגל וכמו כן גם עם Google Docs.

 

אכסון בענן כאופציה המועדפת בעתיד

בסופו של דבר כל אחד מאתנו צפוי להשתמש בשירות הענן לא רק לשיתוף קבצים אלא גם לאחסונם. לא משנה עד כמה גדולים הכוננים במחשבים האישיים שלנו, בשורה התחתונה הם מוגבלים מבחינת מקום. בשנים האחרונות מדברים על כך ששירות זה יהיה השירות הדומיננטי והמועדף על כולם. במקום להעביר קבצים דרך דיסק און קי, יהיה אפשר להגיע אליהם מכל מחשב או מכשיר בקלות כאילו הוא המחשב האישי. החסרונות בשיטת האחסון בענן, הוא שאם חששנו שיפרצו לנו למחשב ויגנבו לנו מידע, עכשיו המידע יהיה זמין על עוד שרת ויהיה ניתן לגשת אליו ביתר  קלות. אולם חשש זה אינו צפוי לפגוע באופן משמעותי בכמות האנשים שישתמשו בשירות הענן כי מדובר בשיטת האחסון הנוחה ביותר.