כאשר מדובר על קידום אתרים, יש מילה אחת שמובילה את כל התהליך – אופטימיזציה. מהי אופטימיזציה? מדובר למעשה על שיפור ומיקוד של התוכן שקיים באתר שלנו – על מנת שיעלה למעלה בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש השונים. בסופו של דבר, אנשים נוהגים לחפש מילים מסוימות במנועי החיפוש, ומטבע הדברים, נכנסים לתוצאות הראשונות שמתקבלות. אופטימיזציה של תוכן, למעשה מעודדת את מנועי החיפוש להעלות את האתר או את הדף הרלוונטי למעלה, כאשר מוזנות מילות חיפוש מסוימות. למעשה, אופטימיזציה היא ההליך המרכזי ביותר בתחום של קידום אתרים, וניהול נכון והבנה של תהליך האופטימיזציה, הם המפתח עבור קידום אתרים איכותי.

התהליך של אופטימיזציה ושל קידום אתרים

ראשית, אופטימיזציה של תוכן מתחלקת לשלושה חלקים, ששלושתם ביחד יוצרים קידום אתרים איכותי. החלק הראשון הוא אופטימיזציה של התוכן. כאן מדובר על כתיבת התוכן עצמו עבור האתר. איך כותבים נכון עבור אתר? מביאים מצד אחד את המידע הטוב ביותר, האיכותי ביותר, המקצועי ביותר, וכזה שאפשר להשיג אך ורק באתר שלכם, ומצד שני מכניסים לתוכו גם מילות מפתח מסוימות. מילות מפתח הן אבן דרך בתהליך של קידום אתרים. כל תוכן לצורך קידום אתרים כולל בתוכו מילות מפתח. באילו ציפיות מומלץ לשים מילות מפתח? לרוב מדובר על צפיפות שבין 3% ל4% מסך הטקסט – כך גם הרובוטים של מנועי החיפוש מזהים את הביטוי ומוצאים אותו רלוונטי, והצפיפות עדיין מאפשרת כתיבה קוהרנטית ומושקעת של תוכן. מבחינת ההיקף של התכנים עצמם – מצד אחד התוכן צריך להיות מושקע ורלוונטי, אבל גם לשמור על הקורא ערני, לכן האורך המקסימאלי צריך להיות עד 500 מילה.

שימו לב – בתהליך של קידום אתרים חשוב מאד לשמור על תוכן מקורי לחלוטין – הגולשים יודעים לזהות מתי התוכן הוא מקורי ולא מועתק, והם באופן טבעי נכנסים יותר לאתרים שמספקים תוכן מקורי – וכך האתר שלכם יכול להישאר בראש תוצאות החיפוש, לאורך זמן רב.

סוגי אופטימיזציה נוספים

כמובן שבתהליך של קידום אתרים, לאופטימיזציה יש חלקים נוספים. חלק מרכזי מאד הוא האופטימיזציה של הקוד באתר. למה הכוונה? כל תוכן שאנחנו מכניסים לאתר, כתוב בקוד מסוים – תהא זו שפת הHTML המוכרת, PHP, או כל שפה אחרת – כולן כתובות בקוד. מה ההשפעה של קוד? השפעתו הישירה על קידום אתרים, הוא בכך שככל שהקוד קצר ופשוט יותר – כך האתר נטען מהר יותר. למותר לציין, כי אתר שנטען מהר, הוא כזה שמעודד את הגולשים להיכנס אליו, לא משנה מה רוחב הפס שלהם בבית. אופטימיזציה של קוד, אם כן, יודעת מצד אחד לשמור על אתר שיראה עדכני ומושקע, ועדיין “לחסוך” בקוד איפה שאפשר – כך שהאתר יטען במהירות.