איך לשפר את אחוז ההמרה באתר

המטרה המרכזית לשמה מקדמים אתרים, היא להגדיל את רווחי העסק. להפוך משתמש תמים ללקוח פוטנציאלי ולקוח פוטנציאלי ללקוח משלם. כל בעל  אתר משלם למקדם אתרים על מנת שבסופו של דבר יקנו ממנו סחורה לאחר שהאתר יגיע לדף הראשון. כאשר גולש מגיע לאתר וקונה משהו, במונחי עולם קידום האתרים הוא מבצע המרה. השבוע, ב Search Engine Land הופיע המלצות לשיפור אחוז ההמרה.

 

בדיקת אנליטיקס

 בעזרת גוגל אנליטיקס ניתן לראות את כל המסלול אותו עשה הגולש באתר. נתחו את המסלול הזה. תבדקו מאיפה הוא נכנס לאתר, לאן הוא המשיך, כמה זמן שהה באתר ומתי ואיפה הוא יצא. אם הוא לא ביצע המרה, חפשו מה גרם לו לעזוב מבלי לקנות. תבררו מה חדש באתר, אולי איזה לינק חסר, אולי דף כלשהו אינו מסודר בצורה נכונה. בדיקה מסוג זה תעזור לכם להבין איפה האתר בנוי בצורה לא נכונה או לא מקודם טוב.

 

לגלות את המחסומים

כדי לברר מדוע המשתמש עזב את האתר, צריך לבדוק מאיזה דף הוא קפץ. אם יש אחוז נטישה גבוה מדף הבית, צריך לבדוק מדוע זה קורה. אולי אתם משתמשים במילת המפתח הלא נכונה. במקרים רבים, בעלי אתרים יורים לכל הכיוונים ומנסים לקדם על מילים כלליות מידי שאינן פונות לקהל יעד מדויק. תנועה מיותר לאתר עלולה להזיק לו משום שכך עולה אחוז הנטישה. זה כמו לקרוא ללקוח שמחפש כלב להיכנס לחנות למוצרי חלב. האם אתם באמת צריכים את זה?

 לספק מידע ללקוח

אתר האינטרנט חייב להיות מפורט. כדי להפוך משתמש ללקוח צריך לספק לו כמה שיותר מידע, אחרת הוא יפנה לאתר אחר. דאגו לכתוב מאמרים ומפרטים על כל מוצר. זכרו, לקוח בחנות יכול לשאול הכל את המוכר, אבל באתר אין לו את האפשרות לעשות זאת. כך תגרמו ללקוח להרים טלפון בשביל לרכוש את המוצר ולא על מנת להציף אתכם בשאלות.

מבנה האתר

אחד הגורמים החשובים ביותר להישארותו של המשתמש באתר, הוא מבנה והיררכית האתר. אם האתר עמוס מידי, מלא פרסומות וחלונות קופצים, המשתמש יברח מהאתר. זמן המשתמש הוא יקר ולכן יש לבנות את האתר כך שהוא ימצא את מבוקשו בקלות וכמה שיותר מהר. בנוסף כדאי לחשוב על קידום דף פנימי על פני דף הבית אם אתם רוצים שהמשתמש יגיע לסוג מוצר מסוים באתר.