איך לסגור עסקה לקידום אתר

יש אנשי מכירות שיכולים למכור הכל, גם אם הלקוח לא ממש צריך את סחורתו. אחרים אינם יודעים כיצד לעשות זאת, וכתוצאה מכך מפסידים המון לקוחות פוטנציאלים. מכיוון שבתחום ה SEO מדובר בסכומים שלא כל אחד יכול להרשות אותם לעצמו, כושר השכנוע אותו נדרש צריך להיות גבוה מהרגיל ובמקביל צריך לדעת כיצד להימנע מטעיות או מגישה לא נכונה. באתר SEOMOZ התפרסמה רשימת דברים שחשוב לדעת על מנת לסגור עסקה בצורה מוצלחת.

הבנת הגורם המניע את העסק ומטרותיו

אחד הסיבות המרכזיות המובילות להפלת עסקאות היא אי הבנת מטרותיו של העסק. לפעמים בעל העסק רוצה להשיג X ומקדם האתרים מספר לו איך הוא יביא את האתר שלו למצב Y. לכן, לפני שאתם מגיעים לפגישה עם הלקוח הפוטנציאלי, תחפרו בקרבי אתרו והבינו על מה הוא מתבסס, מה המטרה המרכזית שלו, מה הן הבעיות שלו ומה הם המעלות. סביר להניח שמקדם האתר יכול לכוון את בעל האתר למקום טוב יותר, אבל יש לעשות זאת באופן אותו יבין בעל האתר בזמן העסקה ולא לאחר סגירתה.

תקשורת טובה

כאשר אתם שולחים הצעת מחיר במייל, עשו זאת בתמציתיות. מיילים ארוכים יותר מ 2 פסקאות גוזלות יותר מידי זמן מהלקוח הפוטנציאלי כך שסביר להניח שהוא לא יטרח לבזבז את זמנו. ספרו לו על עיקרי הדברים בטלפון, ושלחו לו מייל קצר ולעניין. ככל שתהיו ממוקדים יותר, כך יש סיכוי גדול יותר לקבל תשובה חיובית מלקוח הפוטנציאלי.

לדבר אם האיש הנכון

כדי לסגור עסקה, או לשכנע מישהו מהעסק להגיע לפגישה, צריך לדבר עם האדם הנכון. לכן מומלץ להתחיל מהדרגים הגבוהים ביותר בעסק. אם תדברו עם המזכירה למשל, המסר אותו היא תעביר למעסיקה יכול להשתבש או שחצי ממנו ילך לאיבוד בדרך. כדי להסביר את חשיבות קידום האתר, צריך לדבר עם בעל העסק, הרי יותר מכולם הצלחת העסק חשובה לו.

לשדר מסבר ברור

אם אנשים לא יודעים מה אתם מתכננים לעשות ומה עליהם לעשות על מנת לקדם את האתר, סביר להניח שהם לא יסכימו לחתום על העסקה. אתם לא צריכים לגלות לו את כל שיטות הקידום שלכם, אבל את המידע הבסיסי כדאי מאוד לספק לו. במקרים רבים יש לבצע שינויים גדולים באתר. ידעו את הלקוח או שאלו אותו אם הוא מוכן לעשות אותם ואמרו לו שאם הוא לא יבצע אתם, זה יאט או ימנע את קידום האתר. אחרת אתם יוצרים בעיה עתידית העלולה להפיל את העסקה בהמשך הדרך.

 להציג את העסק בצורה יעילה

חשוב מאוד לגרום ללקוח להבין עד כמה אתם טובים. זה לא הזמן או המקום להיות צנוע. לכן אם יש לכם לקוח גדול שהגיע לדף גדול, ספרו עליו. פגישות ושיחות טלפון הם האופציה שלכם לשווק את עצמכם ולא לקוות שבעל האתר ישתכנע אך ורק מהמידע המופיע באתרכם. האם אי פעם היה לכם לקוח שהתקשר לסגור עסקה מבלי לשאול דבר על תהליך קידום האתר? כמובן שלא. במקביל חשוב שלא להזניח את האתר שלכם. השקיעו את כל המאמצים להביא את האתר שלכם לדף הראשון בגוגל.