איך להפוך למקדם אתרים מוערך

כאשר אתר נמצא בדף הראשון, הוא לא נמצא שם אך ורק בגלל עבודת הקידום נטו. כדי להגיע לתוצאות צריך לדעת כיצד לעבוד, איך להתנהג עם לקוחות והעובדים וכיצד לחלק את העבודה בצורה הטובה ביותר. חלק ממקדמי האתרים עובדים במסגרת מחלקה  פנימית כאשר מדובר בחברה גדולה אותה הם מקדמים. אחרים עובדים באופן עצמי מהבית או מקימים חברה לקידום אתרים. לא משנה איך אתם עובדים בתור מקדמי אתרים, כדאי לנהוג לפי הטיפים עליהם ממליץ ג’ונתן קולמן מאתר SEOMOZ.

גישה חיובית

אנשים רבים שונאים את העבודה שלהם ואת הלימודים. אם אתם לא אוהבים לקדם אתרים כי לא מצאתם תחום עבודה טוב יותר בשבילכם, ממש לא כדאי לכם לעשות זאת. גישה שלילית הופכת את המשרד למקום לא נעים לעבוד בו. עליכם לבוא בגישה חיובית ללקוחות, לעובדים ולאהוב את מה שאתם עושים. אם אתר של לקוח כלשהו קפץ לדף הראשון וזה לא גורם לכם להרגיש דבר, סימן שאתם בתחום הלא נכון. כאשר אתם מחפשים עובדים, חפשו אנשים שאוהבים את התחום ולא סתם מגיעים לדפוק שעון.

לדבר מזווית עינו של הלקוח

חלק ממקדמי האתרים זורקים ללקוחות ביטויים עמומים שאיש מלבד אנשי הקידום אינו ממש מכיר. בעל המקצוע אינו יודע מה זה מפת xml או כלי מנהל האתרים. אל תתייחסו ללקוחות כאילו הם קולגות מהתחום גם אם הם קודמו בעבר. הסבירו להם כל מושג ודברו מזווית הראייה שלהם ולא מהמקום בו אתם נמצאים. כך הלקוח ירגיש שאתם מדברים אתו בגובה העיניים.

 

להסביר ולא רק להפיק דוחות

כמעט כל חברה מפיקה דוחות מידי חודש על מצב האתר. על תתספקו בלשלוח דוח אנליטיקס ללקוח. תנו לו כמה שעות להבין את המידע ואז התקשרו אליו כדי להסביר לו מה קרה לאתר בחודשים האחרונים. כך הלקוח ירגיש שהוא עובד עם בן אדם ולא עם מכונה אשר מוציאה לו תדפיסים. תמיד היו הראשונים לבשר ללקוחות גם על חדשות טובות וגם על חדשות רעות. מצב זה הרבה יותר עדיף מלקוח שמגלה בעיה בעצמו.

עזרו לעובדים והקולגות שלכם

כאמור, היחס לעובדי החברה והקולגות לתחום הוא עניין חיוני להצלחת העבודה. לפני שאתם מבקשים עזרה מהעובד או מקולגה, היו ראשונים לעזור לו. לשאול אותו האם הוא צריך משהו או אפילו להתייעץ אתו. כאשר העובד או הקולגה יבין שאכפת לכם ושאתם לא סתם אינטרסנטים, הוא ישמח לעזור לכם בשעת צרה. יחסים טובים הם הבסיס להצלחת כל עסק.