איך לבנות קישורים פנימיים בצורה נכונה

אחת הטעויות היותר נפוצות מתרחשת כאשר באתר כלשהו מופיעה כמות אדירה של קישורים פנימיים. באתרים רבים ניתן למצוא פוטר המקשר לקטגוריות שונות באתר ומתפקד כמעין מפת אתר. הבעיה הגדולה היא שאם יש לכם אתר עם מאות או אלפי דפים, הלינקים האלה מכפילים את עצמם בכל דף וכך נוצרים מאות או אלפי לינקים מיותרים על טקסט העוגן. כאשר גוגל שחררו את האלגוריתם פינגווין ופנדה, הרבה אתרים עם פוטרים בעייתיים התדרדרו בדירוג. בעיה זו פגעה בעיקר בענף התיירות. כפי שכל אחד משתדל לבנות קישורים חיצוניים ונכנסים בצורה נכונה, כך גם צריך להתייחס לבניית קישורים פנימיים באתר.

חווית משתמש

כאשר בונים קישורים פנימיים צריך לחשוב על חווית המשתמש. ומה המשתמש רוצה? למצוא את מה שהוא מחפש בצורה הקלה והמהירה ביותר. לכן אל תעמיסו עליו כמות אדירה של לינקים בתקווה שהוא יקליק על כולם. את הקישורים יש לבצע  על פי קטגוריות ועל סמך מילות המפתח התחרותיות ביותר. למשל אם יש לכם אתר תיירות, ואתם רוצים לקשר למלון כלשהו, אין טעם לקשר לכל המלונות באותה המדינה. זה בלתי אפשרי. בנו תתי דפים לפי אזורים וקשרו מהם למספר מלונות. יותר מידי קישורים במקום אחד יצרו עומס על המשתמש, כך שהוא יברח בסוף מהאתר.

מה גוגל היה רוצה לראות

גוגל רוצים את טובת המשתמש לכן כדאי לחשוב מה גוגל היה רוצה לראות באתר על מנת לדרג אותו גבוה. כאשר גוגל מאנדקס את האתר הוא עלול לדרדר אותו בדירוג מכיוון שכל האתר מבוסס על הפניות קישורים לכל הכיוונים. למשל באתרים מסוימים ניתן לראות קישורים המפנים לדף הבית מתוך כמה וכמה כתבות. אין בכך צורך הרי המשתמש יכול לחזור לדף הבית על ידי הקלקה על הלוגו, או על האופציה “דף הבית”. בעלי אתרים עושים זאת מכיוון שהם חושבים שזאת דרך קלה ליצור קישורים על טקסט עוגן. למעשה מדובר בגול עצמי.

 

אופטימיזציה

בסופו של דבר, בעידן שלאחר פינגווין ופנדה, מה שחשוב הוא תוכן איכותי באתר ולא הקישורים. אם אתר בנוי בהיררכיה נכונה ומחולק בצורה יעילה, לגולש יהיה קל יותר לנווט ואתם לא תצטרכו לשבור את הראש האם צריך לבנות לינקים פנימיים, כמה ולאן. מלבד אופטימזציית מבנה חשוב גם לבצע אופטימזציית תוכן בהתאם לתחום. למשל בענף התיירת מדריכים הם הדבר היעיל והטוב ביותר שניתן לשלב באתר.

 

 

מקור המאמר

 

https://www.seomoz.org/blog/smarter-internal-linking-whiteboard-friday