קידום אתרים אינו מהווה ריצת 100 מטר באולימפיאדה. אין דרך להגיע לדף הראשון כמהירות של יוסיין בולט. קידום אתרים הוא למעשה ריצת מרתון ארוכה. במקרה הטוב היא נמשכת כמה חודשים, במקרה הפחות טוב היא עלולה להימשך כמה שנים. בכל אחד מהמקרים, צריך תמיד להיות בתנועה, כי מי שלא נמצא בתנועה, יראה כיצד המתחרים עוקפים אותו. אין זה אומר שצריך לשים רגליים בזמן ריצת המרתון. למעשה כדאי לשתף פעולה עם מקדמים אחרים ולבנות איתם מערכת יחסים טובה.

השתתפו בשיחות

היו חלק מהקהילה החיה והבועטת של אנשי קידום האתרים. הירשמו לקבוצות בפייסבוק ושוחררו עם מקדמי אתרים אחרים. מצאת בלוג מצוין לקידום אתרים? הגיבו לכמה מהפוסטים וצרו שיחות מעניינות. לא משנה עם אתם מסכימים את הכותב או לא, עשו זאת ברוח טובה תוך כדי הפגנת דעות באופן מקצועי. אולי אינו של לקוח תצוד אתכם בשלב מסוים. יש לכם התלבטות בנוגע לשיטת קידום כלשהי? פרסמו מאמר בבלוג או בפורום. כך תגרמו לאנשים להשתתף ברב שיח.

לחלוק מידע

גיליתם שיטה טובה שעובדת או עליתם על משהו שטרם פורסם ע”י גוגל? זה הזמן לשתף את כל הקהילה בגילוי שלכם. כך תוכלו לחזק את שמכם. כך, כשתצטרכו עזרה אנשים יבאו לעזרכם. ראיתם שאלה שפורסמה בקבוצה או בבלוג ע”י מקדם אתרים חדש, ואתם יודעים כיצד לפתור את הבעיה? היו הראשונים לעזור לו, כדי בפעם הבאה שאתם תזדקקו לתשובה מהירה, הוא ישקיע מזמנו כדי לתמוך בכם.

סרטונים

האינטרנט מאפשר לכל אחד להפוך לסלבריטי.  אין מקדם אתרים שאינו מכיר את התותחים הכבדים בתחום הקידום בארץ ובחו”ל. רוצים שכולם יזהו אתכם. אחת לשבוע פרסמו סרטון עם טיפים, או כל חומר אחר אשר יכול ליעל את העבודה. אל תפחדו שאנשים ייקחו את השיטות שלכם ויקדמו את האתר בעצמם –  לרוב האנשים אין כל-כך הרבה זמן להשקיע וגם לא את הניסיון.

מקור המאמר:
https://searchengineland.com/real-relationships-lead-to-search-engine-success-141401