קידום אתרים באמצעות מנוע החיפוש של גוגל כולל קידום אורגני או ממומן, או שילוב של שני הפרויקטים אשר יניב מן הסתם את התוצאות האופטימאליות. עבודת קידום מקצועית תהפוך את האתר לאתר ‘נראה’, כאשר הוא יעלה וייחשף מול אינספור הגולשים הפוטנציאליים, בביטויי החיפוש הרלוונטיים עבורו.
המלאכה המורכבת של קידום אתרים בגוגל

כוללת קידום אורגני אשר יניב תוצאות חיפוש טבעיות, אשר אהובות במיוחד על הגולשים. תוצאות אלה אשר יצוצו בדף החיפוש ימשכו לרוב את תשומת הלב הרבה יותר מאשר המודעות הממומנות אשר עשויות להיתפס כמודעות פרסום בלבד. עם זאת באם התקציב מאפשר לכם, מומלץ להנות מכל העולמות ולבנות קמפיין משולב של קידום אורגני וקידום ממומן.

קמפיין ממומן מושתת על מודל פר- קליק, והוא מבוסס על תקציב מוגדר אשר בו ישלם בעל האתר סכום מסוים אשר ייקבע מראש, עבור כל מילה אשר תוקלק. המילים הזולות יותר בקמפיין ממומן תהיינה המילים אשר להן יש כמות חיפושים נמוכה יותר, ובוודאי לא המילים הראשיות אותן הגולשים מחפשים באופן מיוחד ( כמו מטבחים, רהיטים, תכשיטים וכדומה ). לכן יושקע הקמפיין הממומן במילים מועטות חיפושים, אשר הקליק בהן יהיה זול יותר בשל כך. במקביל יבוצע פרויקט קידום אתרים בדרך האורגנית, שם יושקע המאמץ הגדול של המקדמים המקצועיים בקידום המילים ה’קשות’ והמורכבות אשר מחירן פר- קליק יהיה גבוה מאוד.

כך למשל יקודמו מילות המפתח הנכונות והמתאימות ביותר עבור אתרים של חנויות רהיטים והן עשויות לכלול גם ביטויי זנב ארוך אשר קל יהיה יותר לקדם, כמו הביטויים פינות אוכל עגולות או ארונות מעוצבים, כאשר קידום מספר רב של ביטויי זנב ארוך כאלו, יתחברו יחדיו לכוח אחד גדול אשר ימנף את האתר קדימה לעבר תוצאות החיפוש הראשונות, כאשר זו בדיוק מטרתו של פרויקט הקידום.

פרויקט קידום אתרים בגוגל יכלול מחקר מילות מפתח, כלומר חיפוש המילים המתאימות ביותר לצורך הקידום, אשר תתאמנה במיוחד למוצרים או לשירותים אותם מבקש האתר למכור, התאמת קוד האתר למנוע החיפוש של גוגל, אופטימיזציה לאתר כלומר הפיכתו לקריא וברור באופן אופטימאלי למנוע החיפוש של גוגל, אשר סורק בכל עת כל חומר אשר מועלה לאינטרנט, וכל אתר באשר הוא, וכמובן הטמעת ביטויי החיפוש אשר נבחרו עבור האתר. המקדמים המקצועיים ישיגו עבור האתר כמות רבה של קישורים אשר יפנו אל האתר, כאשר מדובר בקישורים איכותיים אשר יצביעו לגוגל כי מדובר באתר טוב אשר כדאי להמליץ עליו במקומות החיפוש הראשונים.

לסיכום, קידום אתרים בגוגל חולש כיום על נתח נכבד מענף העסקים בישראל, ובעלי אתרים רבים כבר מבינים היטב כי ההיעדרות מדפי החיפוש הראשונים במנוע החיפוש של גוגל, משולה לחנות מדשדשת אשר מבקשת להצליח במלוא העוצמה, אולם אינה טורחת כלל להציע את מרכולתה בחלונות הראווה.