מי שרוצה תוצאות טובות, פונה לשני הסוגים האחרים – קידום אתרים ממומן וקידום אתרים אורגני. מה ההבדל בין שני סוגים אלה? איזה קידום אתרים טוב יותר? כמה זה עולה לכם? האם מספיק לבחור בשיטה אחת בלבד? יש לא מעט שאלות בתחום, ובמאמר זה נענה עליהן.

 בואו להכיר את סוגי הקידום

קידום אתרים אורגני, משמעותו קידום מקצועי של האתר שלכם בתוך התוצאות הרגילות של גוגל (תוצאות רגילות = שאינן של קישור ממומן). קידום אתרים אורגני נקרא כך, משום שהוא לא עוסק בשיטות רמאות שונות, אלא משתמש ביצירת תוכן עבור האתרים השונים, אשר כולל בתוכו גם קידום של מילות מפתח. כמו כן, קידום אורגני מתייחס גם לבניה נכונה של אתרי אינטרנט – כך שהדבר יעודד את הרובוטים של גוגל לזהות את מילות המפתח השונות בתוך האתר. קידום אתרים אורגני לכשעצמו לא עולה כסף מול גוגל – אלא שאתם כמובן צריכים לשלם על כך מחיר לחברות השונות שיבצעו את הקידום עבורכם (אתם גם יכולים לבצע אותו בעצמכם אבל מדובר בתורה שלמה, והדבר משול לכך שמחר תחליטו להתחיל ללמד פיזיקה באוניברסיטה).

קידום ממומן, לעומת זאת, הוא הקישורים העליונים הממומנים אותם אתם תמיד רואים בתוצאות החיפוש בגוגל. הקידום הממומן נקרא כך, משום שאתם משלמים עליו כסף לגוגל. הכסף, חשוב להגיד, ישולם רק אם הפרסום עצמו אפקטיבי. למה הכוונה? על כל הקלקה שנעשית על הקישור לאתר שלכם – אתם משלמים סכום מסוים. גוגל קובע את הסכום, בין השאר ע”פ הפופולאריות של מילות המפתח שיובילו לקישור. ככל שמילת המפתח פופולארית יותר – המחיר עולה. רבים משתמשים בכלי של קידום אתרים ממומן באופן זמני, על מנת לחקור את האפקטיביות של מילות המפתח השונות.

 ובמי כדאי לבחור?

אין תשובה אחידה איזה קידום אתרים הוא טוב יותר. כל אדם לרוב משלב בין השניים במידה כזו או אחרת. ברוב המקרים, קידום אתרים ממומן קודם לאורגני משום שהוא פשוט יותר – ומאפשר ביצוע מחקר עבור מילות מפתח, בטרם נכנסים לעובי הקורה של הקידום האורגני. עם זאת, אין להתעלם מכך שהמאמץ שמשקיעים בקידום האורגני נושא פירות טובים במיוחד – מה גם שהיום המודעות עלתה, ואנשים רבים מעדיפים להקליק על אתרים שבוצע בהם קידום אתרים אורגני מאשר קידום אתרים ממומן. כדאי גם בזמן קידום האורגני להשאיר קמפיין ממומן, גם אם בסכומים נמוכים יותר – על מנת שתוכלו למשוך עוד קהל גדול של גולשים. כמובן שאפשר להישאר רק עם הקידום האורגני בסופו של דבר – אם אתם מרגישים שכבר הגעתם לשיא מסוים בתחום.