עוד טיפים לניהול תוכן

גם מקדמי אתרים חובבנים לא תמיד מבינים את חשיבות התוכן וחושבים שדרך החלפת לינקים הם יכבשו את פסגת הדף הראשון בגוגל. אולם גם אם בעל האתר מבין עד כמה חשוב התוכן, עדיין, צריך לדעת כיצד לכתוב ולנהל את התוכן בצורה אפקטיבית.

משמעות לדפים

כאשר אתם בונים דף חדש לאתר, אתם צריכים לשאול את עצמכם את השאלות הבאות: למי הוא מיועד ומה מטרתו. אם התשובה היא לספק מילות מפתח, סימן שאתם בכיוון הלא נכון. דף שלא נותן ערך מוסף ומשמעות לגולש –  לא יעזור לכם בקידום האתר כי אנשים לא יבקרו בו כאשר אין בו תוכן שימושי. תוכן אותו הם רוצים לקרוא. דף צריך להיות בנוי לפי נושא, אזור, או מוצר מסוים. לפעמים אפשר לשלב את הכל יחד.

תזמון התוכן

האם התוכן מיועד לעונה או תקופה מסוימת? למשל אם יש לך דף תוכן אם מבצע לחודשי הקיץ,  אין כל סיבה שתמשיכו להחזיק בדף הזה רק כי יש בו מילות מפתח. הרי התוכן כבר לא רלוונטי לגולש. אם התוכן התיישן, אז ממש לא כדאי להשאיר את הדף מכיוון שהוא עלול להטעות את הגולשים. אם התוכן רלוונטי, ותקף בכל עת, אז יש למקם את הדף במקום בולט או לקשר אליו ממקום בולט אחר.

אופטימיזציית תוכן

יש לוודא שמילות המפתח הרלוונטיות נמצאות בדף. האם צריך לכלול לינקים בתוכן? סתם לינקים למקומות שהגולש חשוף אליהם לא יועילו. למעשה הם רק יזיקו לכם. אבל לינקים למבצעים, או הצעות מיוחדות דווקא יעזרו לכוון את הגולש. לכן יש לחשוב טוב לפני שמשלבים לינק במאמר. עודף לינקים עלול לבלבל את הגולש.

בניית תוכן

אחת ההחלטות החשובות ביותר שיש לקחת היא מי כותב את התוכן. חלק מחברות הקידום יספקו לכם תוכן, אבל תוכן זה לא יכול להיות תוכן מקצועי ומעמיק לפי התחום שלכם, אלא תוכן שהוא מיועד לקידום. אומנם התוכן יהיה איכותי ורחוק מלהיות ספאם, אבל תמיד עדיף שהלקוח יכתוב לעצמו כי אף אחד לא יודע יותר טוב ממנו על הנושא בו הוא עוסק.

מקור המאמר:
https://searchengineland.com/content-optimization-when-and-how-133994