עדכון הפינגווין: אלגוריתם ה-Webspam של גוגל מקבל שם רשמי

בנוסף לפנדה, יש עדכון חדש אצל גוגל: פינגווין. זה השם הרשמי שגוגל נתן לאלגוריתם ה-webspam שיצא ביום שלישי.

 

מה זה עדכון?

לאלה שאינם רגילים לעדכוני גוגל, אני ממליץ לקרוא את המאמר שלי “למה גוגל פנדה הוא יותר פקטור דירוג מעדכון אלגוריתם” בשנה שעברה. הוא מסביר איך לגוגל מגוון אלגוריתמים המשמשים לדירוג העמודים.

לעתים, גוגל משנה את האלגוריתמים האלה. כאשר זה קורה, זה נקרא “עדכון”, שיש לו השפעה על תוצאות החיפושים שאנחנו מקבלים. לפעמים, לעדכונים השפעה רבה אבל לפעמים גם בקושי שמים לב אליהם.

 

מי נותן שם לעדכונים?

גוגל גם יוצר לעתים אלגוריתמים חדשים. כאשר זה קורה, לפעמים הם מקבלים שמות של גוגל עצמו, כמו למשל עדכון Vince ב-2009. אם גוגל אינה נותנת שם, לפעמים אחרים כגון Webmaster World יכולים לתת להם את השם כמו למשל עדכון ה-Mayday ב-2010.

 

עם פינגווין, ההיסטוריה חוזרת על עצמה, כאשר גוגל נותנת שם באיחור לעדכון לאחר מעשה. אותו דבר קרה עם פנדה שנה שעברה.

 

כאשר עדכון פנדה יצא לראשונה בפברואר 2011, גוגל לא פרסם בהתחלה את השם שהיו משתמשים בו בחברה. אני ידעתי אותו אבל היה אסור לי לפרסם אותו. ללא שם רשמי, אני נתתי לו את השם הלא-רשמי של “Farmer”, מאחר ואחת הסיבות של העדכון היה כדי להילחם את התוכן באיכות נמוכה  שהיה קשור לעתים קרובות לחוות תוכן.

 

בסוף, אני חושד שגוגל לא רצתה שהעדכון יישמע כאחד שמוכוון לחוות התוכן, ולכן הם שחררו לבסוף את השם “פנדה” ברבים, הראיון של סטיבן לוי ל-Wired על העדכון בערך שבוע אחרי הוצאתו. פנדה קיבל את שמו מאחד המהנדסים העיקריים המעורבים.

 

תגידו שלום יפה לפינגווין

מאז פנדה, גוגל נמנעה משמות. האלגוריתם החדש בינואר שתוכנן כדי להעניש עמודים עם יותר מדיי פרסומות נקרא “אלגוריתם פריסת העמוד“. כאשר פינגווין יצא לאור מוקדם יותר השבוע, הוא נקרא “עדכון האלגוריתם של ה-webspam”.

ללא שם לאלגוריתם ה-webspam החדש, Search Engine Land ביקש רעיונות מאנשים על גוגל+ ופייסבוק, כאשר הבחירה הסופית נתנה את העדיפות ל”טיטאניק”. בדיקה אחרונה עם גוגל גרמה לה לשחרר את השם הרשמי של “פינגווין”.

 

 

נכתב על ידי דני סוליבאן קישור למאמר מקור תורגם ע”י מיכאל גורודינסקי