סיכום כנס Google Engage 11.06.12

מדי פעם גוגל ישראל עורכים כנס המיועד למקדמי אתרים וללקוחותיהם (בעלי עסקים קטנים ובינוניים). מטרת הכנס היא לעורר מודעות לשימוש בפלטפורמות הפרסום המוצעות ע”י גוגל כמו  המודעות הממומנות במנוע החיפוש וב YouTube . המטרה היא לגרום לעסקים לצמוח ברשת ולהשיג יותר לקוחות. פרויקט זה נקרא Google Engage. גוגל רואים את מקדמי האתרים ובעלי העסקים כשותפים לעשייה. בכנס שנערך ב 11.6.12 בתל-אביב, הושם דגש על פרסום ב You Tube ובמדיה הסלולרית. אלון גל, בעלי חברת תות ומנחה התוכנית “משפחה חורגת”, דיבר על מוטיבציה ודרכים להפיכת עסק לסיפור הצלחה.

 

פרסום ב YouTube

רחלי ליפשיץ’-לוי, מומחית לפרסום ושיווק ב YouTube  דיברה על יתרונות הפרסום לעסקים קטנים ב YouTube על פני הטלוויזיה. לפרסום בטלוויזיה יש  2 חסרונות גדולים: הוא יקר ולא ניתן לדעת האם ועד כמה הוא עובד. לעומת זאת דרך  YouTube Analytics ניתן לקבל במדויק את כמות האנשים שצפו בסרטון, את מינם, הגיל הממוצע, אזור המגורים ועוד פרטים התורמים ליצירן קמפיין המתמקד בקהל יעד מסוים. כמו במודעות הממומנות ב YouTube כך אפשר לפרסם  סרטונים ממומנים גם ב YouTube. ההבדל המהותי טמון בכך שעל מודעות ממומנות משלמים לפי קליקים. לעומת זאת, על סרטונים משלמים רק במקרה והסרטון נטען. כמו כן ניתן לשלב פרסומות בסרטונים על תכנים אותם גוגל מחשיבים לאיכותיים. ידוע כי לא כל אחד צופה בפרסומות. גוגל מאפשרים לגולשים לדלג על הפרסומת חמש שניות לאחר תחילתה. רק במקרה והגולש צפה בכל 30 השניות של הפרסומת –  נגבה בעבורה תשלום. אם הפרסומת ארוכה יותר מ 30 שניות, התשלום נגבה מהשנייה השלושים והלאה.

 

התאמת האתר למדיה הסלולארית

רפאל ביטון, מומחה לפרסום בסלולר דיבר על חשיבות הפרסום במדיה הסלולרית לבעלי עסקים קטנים. יודע כי החיפוש במדיה הסלולרית הוא ברובו חיפוש מקומי. לכך בעלי עסקים קטנים אשר פועלים באזורים מסוימים, חייבים להשקיע משאבים בפרסום במדיה הסלולרית. לא מספיק שהאתר מקודם טוב בגוגל, הוא חייב להיות מתאים גם לסמארטפונים. משתמש שיגיע לאתר לאחר חיפוש בסמארטפון ויגלה שהוא לא נוח לשימוש, יברח די מהר. לכן חשוב להתאים את האתר למדיה הסלולרית. התצוגה צריכה להיות מותאמת לגודל המסך; המלל צריך להיות קצר וממוקד והכפתורים חייבים להיות גדולים. אפליקציה היא גם דרך מצוינת לקידום העסק, אך חשוב שתהיה אליה גישה דרך תוצאות החיפוש בגוגל.

 

לצאת מהאזור הנוח והבטוח

אלון גל דיבר על כך שרוב בני האדם לא מגשימים את עצמם. רק מעטים מצליחים להקים עסקים משגשגים ו/או לנהל קריירה מוצלחת. הוא דיבר על כך שאנשים לא מוכנים לצאת מהמרחב הבטוח והנוח שלהם על מנת לגרום לעסק לצמוח ולהשיג לקוחות. הוא דיבר על כך שכדי להצליח, צריך לעשות לפחות פעם אחת ביום דבר אותו לא אוהבים. כדוגמא הוא דיבר על ספר כלבים שהתלונן על כך שאין לו לקוחות. אלון גל שאל אותו אם הוא הלך אי פעם ברחוב מרכזי בתל-אביב  על מנת להתיידד עם הכלבים ובעליהם וכדי להציע להם את כרטיס הביקור שלו. הספר טען שמעולם לא עשה זאת מכיוון שזה לא מתאים לו. לאחר מכן אלון גל שאל מישהו בקהל האם הוא היה מוכן להעלות סרטון  ב YouTube פעם ביום. האיש אמר שלא בגלל מחסור בזמן. אחר כך הוא נשאל אם בריאות אשתו הייתה תלויה בהעלאת סרטונים באופן יומיומי, האם הוא היה עושה זאת. האיש אמר שכנראה שכן. לבסוף כשאלון גל שאל אותו אם היה מובטח לו רווח בטוח כתוצאה מהעלאת סרטונים באופן יומיומי לרשת, האם הוא היה עושה זאת. האיש אמר שכן. וכך התברר שלא תמיד מחסור בזמן הוא הגורם לאי העשייה אלא העצלנות.