מה חשוב יותר: תדירות עדכון הבלוג או איכות המאמרים בו?

אנשים רבים היום אוהבים להביע את דעתם באמצעות כתיבה בבלוג. בתחום ה SEO, לבלוגים יש שימוש נוסף מעבר להיותם רק בלוגים. הם נקראים גם אתרי תמיכה או אתרי לוויין. מטרתם היא גם ליצור תנועה וכח  לאתר על ידי הפניית קישורים. בין אם אתם מנהלים בלוג כדי להביע את דעתכם, או משתמשים בבלוג כדי לקדם את האתר שלכם, ככל הנראה שאלתם את עצמכם האם עדיף להשקיע בתוכן איכותי, או פשוט ליצור יותר ויותר פוסטים.

 

הבלוג ביחס לגולש

גולשי האינטרנט אוהבים לראות תוכן מתעדכן מידי יום ואפילו כמה פעמים ביום. בלוג מסוג זה יכנס בקלות לרשימת האתרים המועדפים בדפדפן שלהם. הסיכוי שגולש יחזור לבלוג גדול יותר במידה והוא מתעדכן לעיתים קרובות. למשל סדרת כתבות, מדורים קבועים או סיקורים מיוחדים לקראת או אחרי אירוע נחשבים לפוסטים יעילים. למעשה, האתרים הנצפים ביותר בארצות הברית הם בלוגים ולא אתרי אינטרנט רגילים.

הבלוג ביחס לגוגל

כשמדובר בגוגל, מנוע החיפוש נלחם כמובן בספאם ומעדיף תוכן איכותי על פני תדירות עדכון התוכן. אולם זה  לא מן הנמנע לשלב פוסטים איכותיים בתדירות גבוה. אין כל טעם להעלות פוסטים בבלוג רק כדי להעלות עוד תוכן או על מנת לבנות קישור נוסף לאתר. גם אם לא תעדכנו את הבלוג במשך שלוש שבועות, אבל כשתעדכנו, יהיה זה מאמר איכותי וייחודי, עדיין יהיה זה מעשה הרבה יותר יעיל מאשר כתיבת ספאם או מאמר שלא יעניין אף אחד.

תוכן ייחודי

מה שחשוב כשמדובר בתוכן איכותי הוא לתת את הערך המוסף שלכם לתוכן. גם אם סיקרתם תופעה אשר ידועה לכולם, אם תסקרו זאת לפי זווית ייחודית או לפי דעת המומחה שלכם, כך תוכלו למשוך יותר גולשים לבלוג. אין זה אומר שצריך תמיד לכתוב בכוונה תחילה מתוך זווית המנוגדת או לעורר פרובוקציות רק לשם כך גם אם אינכם מאמינים במה שאתם אומרים. כתבי עיתונות עשו זאת בעבר ואיבדו את אמינותם בעיני הציבור או בעיני הקולגות שלהם. אמינות היא נושא שאין לזלזל בו ואין להתפשר בו בשום פנים ואופן רק כדי להגדיל את התנועה לאתר. בעל עסק שנחשב לאינו אמין בעיני הציבור, הוא אחד הגורמים המרכזיים לפגיעה במכירות.