מדריך קצר לפתיחת אתר לבעלי עסקים

בשלב מסוים, כל בעל אתר מבין שהוא חייב לפתוח אתר אינטרנט ולמתג את העסק ברשת כדי להגדיל את קהל הלקוחות. חלק מהעסקים יכולים להסתדר עם אתר פשוט וללא פרסום גדול. עסקים אחרים, לא יצליחו להחזיק מעמד ללא קידום אתרים. כלומר הם לא יצליחו להחזיר את ההשקעה אם לא יגיעו לדף הראשון בגוגל. אז איך דואגים שיהיה לכם אתר טוב ויעיל. עקבו אחרי השלבים הבאים.

חברה לבנייה וקידום אתרים

אנחנו כבר מזמן לא נמצאים בתקופה בה אתר אינטרנט שימש רק ככרטיס ביקור. פני האתר הם כפני החברה בעיניי הגולש. כמו שאף אחד לא יכנס לתוך חנות שנראית כמו מזבלה, כך אף אחד לא ימשיך לגלוש באתר שנראה רע. לכך אל תתקמצנו את אתר זול ופשוט.  השקיעו את הכסף בעיצוב ובניית אופטימיזציה לאתר. בשום אופן על תבנו אתר עם ג’אווה סקריפט או בפלאש כי הם יהיו בלתי נראים לגוגל ולאייפונים. לא כל חברת בניית אתרים יודעת כיצד להתאים את האתר לקידום אתרים – כך שכדאי לקחת חבילה משתלמת של בניית אתר וקידומו בחברה שמתמחה בקידום.

SEO

לעלות אתר לרשת מבלי לקדם אותו זה כמו לפתוח חנות בסמטה אפילה ואחורית ולצפות שיגיעו לקוחות משום מקום. אם האתר לא יהיה במספר מילים בדף הראשון של גוגל או לפחות בדף השני או השלישי, אף אחד לא ידע שאתם קיימים. לכן קידום אתרים הוא חובה לכל בעל עסק. יש להבין שקידום אתרים הוא השקעה לטווח ארוך. בתחומים תחרותיים יכול להיות שייקח זמן רב עד שאתר יגיע לדף הראשון. עד שזה יקרה, חשוב למתג אותו באינטרנט דרך רשתות חברתיות ולהשקיע בפרסום ממומן בפייסבוק, בגוגל או ב2 המקומות ביחד.

להיות מעורבים בעבודת האתר

לא כל בעלי העסקים מבינים באינטרנט. חלקם פשוט נותנים את עבודת ניהול וקידום האתר לחברה חיצונית ולא מתעסקים עם האתר בכלל. כדאי להיות מעורבים בכל השלבים ותמיד לבדוק מה קורה. כדאי שגם אתם תעלו תוכן לאתר לפעמים כדי לזרז את הקידום. כדי שתדעו איך מתפעלים את האתר במקרה ולא תמשיכו את החוזה עם חברת הקידום. במצד שני אין צורך לשבת על הראש לחברת ה SEO ולשאול כל שבוע מה קורה עם האתר. כאמור מדובר בשירות ולא מוצר ואת התוצאות רואים רק אחרי עבודה קשה.