אחת הדרכים הטובות ביותר להורדת אחוז הנטישה באתר היא ע”י שילוב סרטונים באתר.  אבל לא כל סרטון יגרום לגולש לצפות בו. לכן צריך לדעת איך להכין את הסרטונים הללו. הסרטונים הטובים ביותר הם סרטוני הדרכה. אם תתמידו לפרסם סרטונים כאלה ותעשו סרטונים באמת טובים, לא רק שתורידו את אחוז הנטישה, אלא גם תמשכו אליכם גולשים חדשים.

תסריט

ראשית יש לבחור נושא/רעיון לסרטון. חפשו אחר נושא שאיך עליו בכלל סרטוני הדרכה בכלל או נושא שלא מרבים לעשות עליו סרטונים. לאחר מכן שבו לכתוב תסריט מדויק. בתסריט הזה יש לכתוב את המלל, את מה שאתם עומדם לעשות, לרשום את המוזיקה שתנוגן ברקע אם יש צורך בכך, את הלוקיישנים לצילום ובקיצור את כל מה שאתם צריכים כדי שלא יהיו תקלות ביום הצילום. מדריך  צריך להיות קצר וממוקד. רצוי שאורכו לא יהיה מעל 3-5 דקות. במקרה ואתם לא מצליחים להסביר את הכל ב 5 דקות, חלקו את ההדרכה לכמה סרטוני המשך. כך תיצרו ציפייה מצד הגולשים והם יחזרו לבקר את האתר לעיתים קרובות יותר.

איכות צילום טובה

למרות שהטכנולוגיה היום השתפרה פלאים וניתן לצלם סרטון וידאו מכל מכשיר סלולארי, איכות הצילום עדיין לא מספיק טובה. כדי שהגולש ימשיך לצפות בסרטון חשוב להשתמש במצלמת וידאו טובה. אין צורך לקנות מצלמה מקצועית, אלא פשוט מצלמה פשוטה. קשה לשמור על צילום יציב בטלפון סלולארי. אם אתם רוצים לקוחות, תנו להם את האיכות הטובה ביותר.

מקוריות ומקצועיות

ניתן למצוא היום מיליוני סרטוני הדרכה  ביוטיוב. כדי לבלוט בים הסרטונים עליכם להיות מקוריים ולא פחות חשוב מקצועיים. יש למצוא את השילוב הנכון בין מקוריות למקצועיות. דברו בגובה העיניים של הצופה, אבל על תזרקו אותו למים העמוקים. אתם מצלמים סרט כדי להסביר לו פעולה כלשהי ולא כדי להשוויץ בידע שלכם. כלל זה צריך להנחות אתכם בכל שלב ושלב. אתם לא מצלמים פרסומת. אתם מצלמים מדריך.

אופטימיזציה לסרטון

אם אתם רוצים שכמה שיותר גולשים יחשפו אליכם ברשת. עליכם לעשות אופטימיזציה לסרטון בדיוק כמו שאתם עושים אופטימיזציה לאתר.  חשוב להכניס תיאור עם מילות מפתח. כותרת נכונה וכמובן להשתמש בתגיות. ככל שיהיו יותר צופים בסרטון, כך הוא יקבל דירוג טוב יותר ביוטיוב.