יחסי ציבור טובים בעזרת Google Suggest

הדרך אל יחסי ציבור מוצלחים מתחילה בגוגל. יש הרבה מאד פרמטרים בגוגל שיכולים להועיל עבור יחסי ציבור שלכם, אבל נתמקד דווקא בפונקציה מיוחדת מאד, אשר נקראת Google Suggest. יכול להיות שאתם גולשים פרטיים, נתקלתם בעבר בפונקציה של Google Suggest. נגיד לדוגמא, שהתחלתם להקליד בגוגל ביטוי כמו “בית מלון”, ואז גוגל נתן לכם כמה הצעות להשלמה כמו “בתי מלון בזול”, “בתי מלון באילת”, “בתי מלון בארץ” וכיו”ב.

אז מה הקשר בין Google Suggest לבין יחסי ציבור?

על פניו, Google Suggest הוא פשוט פונקציה נוחה מאד, שעוזרת לגולשים מכל העולם לקבל תוצאות מדויקות יותר, וחוסכת להם זמן הקלדה. אבל חשוב להבין שבין Google Suggest לבין ניהול מוניטין באינטרנט יש קשר אדוק מאד. Google Suggest מחשב את ההצעות שלו על פי תפוצת חיפושים קודמים באינטרנט, גם של הגולש עצמו, אבל בעיקר של גולשים אחרים ותפוצת מידע רלוונטית ברשת.

לכן, לתוצאות של Google Suggest יש השפעה גדולה מאד על יחסי ציבור של החברה שלכם, במידה והיא עצמה מוקלדת במנוע החיפוש. ניקח דוגמא מאד פשוטה: ניקח לדוגמא חברה שקוראים לה “חברה א'”. נגיד שאדם התחיל להקליד בגוגל חברה א’, ואז גוגל נותן לו את התוצאות הבאות – “חברה א’ מעולה” “חברה א’ משתלמת” “חברה א’ שירות מעולה” – ברור שמדובר בתוצאות חיוביות מאד של Google Suggest, שמראות על כל שיש מידע רב ברחבי הרשת, שמציע על כך שמדובר בחברה מעולה!
מנגד, ברור שלא על כל החברות בעולם, Google Suggest יכתוב שמדובר בחברות מעולות ומצוינות. מישהו צריך להיות אחרון בכיתה – אבל למה שזה יהיה אתם? בעזרת ניהול מוניטין באינטרנט, אתם יכולים לקבל תוצאות טובות מאד דרך Google Suggest. איך זה עובד?

פעולות מושקעות לתוצאות טובות

בסופו של דבר, התוצאות של Google Suggest מושפעות הרי מהמידע שקיים ברשת. אם אתם רוצים לקבל יחסי ציבור טובים יותר דרך Google Suggest, עליכם לבצע פעולות של ניהול מוניטין באינטרנט בצורה מקצועית ואחראית לאורך זמן.

עליכם למעשה להתחיל למלא את הרשת במידע חיובי על החברה שלכם. המידע הזה לא צריך להיות רק באתר שלכם – שם ברור שיהיה מידע חיובי. עליכם להתחיל להיות פעילים ברשתות חברתיות, ולתת שם מידע נכון, אמין וחיובי על החברה שלכם. ניהול מוניטין באינטרנט בצורה טובה גם צריך להיות דרך בלוגים שונים שאתם מפעילים או משתפים איתם פעולה, וגם דרך פעילות שלכם בפורומים מקצועיים. בסופו של דבר גוגל יזהה מידע חדש, אמין ורלוונטי יותר, והתוצאות של Google Suggest ישתנו לטובתכם – כך מבצעים יחסי ציבור טובים ומוצלחים.