טיפים לניהול מחלקות SEO בחברות גדולות

רוב החברות בארץ ובחו”ל אינן מחזיקות מחלקת SEO   במסגרת העסק. הסיבות לכן יכולות להיות שונות. מחסור בתקציב, חוסר הבנה בכל מה שקשור לשיווק ופרסום באינטרנט או מפני שהם מעדיפים לשלם לחברת קידום אתרים חיצונית על מנת שתבצע את העבודה.  רק חברות אשר מבינות את חשיבות קידום האתרים מעדיפות להקים מחלקת קידום בבית העסק. מאט כץ מסביר כיצד צריכה להתנהל מחלקה כזאת.

 

שליטה מלאה על האתר וידע

השליטה המלאה על האתר צריכה להיות של מחלקת הקידום. כלומר, אנשי מחלקת הקידום  חייבים להיות אחראים להעלאת תוכן  לאתר, כתיבת התכנים, ביצוע אופטימיזציה מלאה ומעקב יומיומי אחרי כל מה שקורה באתר. לכן חשוב מאוד לערוך תכנית קידום ולדאוג שכל עובדי המחלקה פועלים על פיה. למשל אם עובד חדש הגיע למחלקה, יש לספק לו את כל הידע והכלים הדרושים על פי הדרך בה עובדת שיטת הקידום. אל תסמכו על עובד חדש שיפעל באופן עצמי. שינוי דרסטי בתוכנית הקידום עלול להזיק לאתר. כאשר אנשי מפתח מחליפים תפקידים בחברה, כדאי להסביר להם על חשיבות הנראות במנועי החיפוש על מנת שלא יחליטו לבצע קיצוצים על חשבון מחלקת הקידום.

 

מהירות האתר

אחד הדברים החשובים ביותר כיום בעת תהליך האופטימיזציה הוא מהירות האתר. על מחלקת הקידום לבדוק שהאתר עולה וזז במהירות. הוכח כי אנשים נוטים לקנות יותר מוצרים באתר כאשר הוא מהיר וקל לתפעול. ניתן לבדוק את מהירות האתר ע”י כמה תוכנות פשוטות הזמינות לשימוש חינמי באינטרנט. את מהירות האתר ניתן לשפר, בין היתר, על ידי הקטנת גודל התמונות. עוד דבר חשוב הוא בדיקת לינקים. חשוב מאוד שלא יהיו דפי 404 באתר, או קישורים מתים אשר לא מובלים לשום מקום. קישורים שבורים עלולים להרוס את חווית המשתמש.

 

ניהול מדיה חברתית

אף על מי ששיווק ברשתות החברתיות יכול להתנהל באופן נפרד על ידי מחלקת השיווק, בכל זאת עדיף שניהול דפי הפייסבוק, הטוויטר ושאר הרשתות החברתיות יישארו באחריות מחלקת הקידום. ניהול המדיה החברתית צריך להיות מתואם עם ה SEO. אין טעם להשאיר תחום זה לחברות חיצוניות או למחלקות אחרות על מנת להימנע מקצרים בתקשורת. במקרים רבים פניות מגיעות לא רק דרך האתר אלא גם דרך הפייסבוק, כך שעדיף לקבל אותם במקום אחד.