שלום רב לכל הקוראים, כמנהל צוות seo  בחברת מישה גורודינסקי קידום אתרים, חלק גדול מהמשימות השבועיות שלי מוקדש לפיתוח ומחקר אודות ההתנהלות של מנוע החיפוש האהוב על כולנו- גוגל. הסיבה לכך שהנהלת החברה הטילה עלי את המשימה הזו, היא על מנת שנהיה מעודכנים טכנולוגית בכל השינויים שקורים בסביבת העבודה שלנו. אם כך, השבוע אני שמח להציג לכם מאמר חדש ויחד עם זאת להציג לכם שירות חדש שלנו שאנחנו גאים להשיק.

המצב עד היום בגוגל

חייבים להבין שמנוע החיפוש גוגל עובר שינויים קטנים כמעט כל יום(אני והצוות שלי עוקבים אחרי זה ברמה יום יומית), רוב השינויים הם די קטנים וחסרי משמעות, אך השינוי של הפעם הוא די גדול. אם עד היום היה ניתן לבסס את הקידום על קישורים נכנסים, כמה שיותר, יותר טוב, מאמרים באתרי מאמרים, בלוגים של תמיכה בכמה שקלים והרבה מאוד זבל ברחבי האינטרנט, אז הנחיות חדשות של גוגל הקשורות לפנדה, גורסות דברים שונים לחלוטין.
על מנת להקל על הקוראים ועל כל מי שעוסק בתחום קידום אתרים אורגני בכלל, אנחנו מביאים כאן תקציר של אותם שינויים, איך שאנחנו ניסחנו אותם, כמובן שאנחנו נמצאים כאן כדי לענות על כל שאלה שעלולה להיות לכם על התחום שלנו(קידום אתרים), שינוי פנדה ובכלל.

אז מה חדש?

פייסבוק ושוב פייסבוק- אין מה לעשות אבל היום חלק גדול מאוד מהתנועה בכלל והתנועה החברתית בפרט מגיע מרשתות חברתיות וכמובן פייסבוק המלכה. היות וחלק גדול ממה שאמור להיות “פרמטר דירוג עתידי”- דהיינו תנועת הגולשים מגיע היום מהפייסבוק, גוגל יצטרכו לקחת בחשבון כחלק מתהליך הדירוג אתרים שלהם גם תנועה ו”הצבעת אמון” שמגיעה מהפייסבוק.

מה זה בעצם אומר לנו?

ההשלכה הגדולה של זה היא הבשורה שכדי לזכות במיקומים מובילים בגוגל יהיה צריך למעשה להיות מאוד פעיל בפייסבוק. למה? אם גוגל ייקחו בחשבון את כמות ה”באזז” שאתם מייצרים בפייסבוק כדי לדרג אתכם בתוך מנוע החיפוש שלהם- אתם תהיו חייבים להשקיע לא מעט כדי ליצור באזז רציני מאוד בפייסבוק. איך יוצרים את הבאזז הזה זה כבר עניין אחר לגמרי, אבל בהחלט תיקחו בחשבון שחלק משמעותי מקידום אתרים עתידי הולך להיות עבודה ברשתות חברתיות.

תוכן הוא לא המלך הוא האלוהים החדש

ההסברים של גוגל הולכים ונהיים ברורים יותר ויותר באשר הם מבהירים שאין שום דרך להיות ראשון או בין הראשונים בגוגל, בלי שתהיו בעלי אתר אינטרנט עם התוכן האיכותי והרענן ביותר שקיים בקטגוריה שלכם. רוצים להיות ראשונים בגוגל? תתחילו להשקיע בתוכן כמה שיותר איכותי וכמה שיותר ממנו. לא משנה כמה אתם משלמים על קידום אתרים היום, תדאגו להוסיף לסכום הזה עוד כסף לתוכן איכותי ורענן. כמה שיותר- טוב יותר.

סוף לקידום האוטומטי

מאט קאטס הדובר הרשמי של גוגל לנושא הקידום, מבהיר לנו חד משמעית שהתקופה שבה ניתן היה לקדם אתרים בדרך שבלונית על ידי מכונות, רובוטים ותוכן מלא במילות מפתח- מתקרבים לסיומם.
איכות קידוד השאילתות של גוגל עולה משמעותית ככל שעובר הזמן ולדבריו של מאט גוגל בקרוב מאוד יתחיל לקבוע טייטלים של אתרים בעצמו, על מנת למנוע מניפולציות של מקדמי אתרים שמנסים להשפיע על התוצאות בדרך לא לגיטימית.
מה כל זה אומר לנו? אנחנו חוזרים לשני הסעיפים הקודמים שבהם דיברנו על הדרכים להפוך את האתר שלכם ליותר אטרקטיבי לגולשים, תפעלו בדרכים אלו ותהיו יותר רלוונטיים, ככל שתעשו זאת- מיקומכם יעלה.

השירות החדש

אני מחזיר אתכם לרגע לשירות החדש שעליו דיברנו, שירותי יחסי ציבור. כפי שכבר הבנתם, מעכשיו יהיה צריך לעשות הרבה יותר דברים על מנת לזכות במיקומים מעולים, לכן השקנו את השירות הזה. המטרה של יחסי ציבור היא להעניק לכם את הנדבכים החסרים לכם בתהליך הקידום הרגיל, זאת אומרת: ליצור פעילות חיה ואמיתית ברשתות החברתיות, ליהנות מכמה מאמרים תדמיתיים במקומות שבהם לאחרים אין הקשרים לקבל מאמרים. בקיצור: השירות החדש אמור להשיג לכם את כל הרכיבים שהזכרנו עד היום בכל המאמרים שלנו. המון בצלחה ותודה.