הטוויטר ככלי שיווקי

 

טוויטר היא הרשת החברתית החזקה ביותר אחרי הפייסבוק. הטוויטר מתבסס על כתיבת סטטוסים באורך של עד 140 מילה ומאפשר מעקב אחרי דפים של אנשים אחרים ללא צורך באישורם. למעשה הטוויטר הוא מיקרו בלוג. הטוויטר מיועד לאנשים שרוצים לכתוב בלוגים אבל גם לא רוצים לכתוב בלוגים. הטוויטר מאפשר לחלוק מידע עם אנשים מבלי שהכותב יצטרך לכתוב טקסטים ארוכים ומפורטים.

 

 

בלוג של הודעות קצרות

 

לפעמים לאנשים יש חשק לומר בקצרה את  מה שעובר עליהם באותה רגע; כמו למשל קניות לא מוצלחות שעשו או שיר טוב שהם שמעו ברדיו. בגדול הטוויטר מאפשר לעדכן את מי שעוקב אחר המשתמש במה שקורה בחייו מבלי שהוא יצטרך לשבת שעות ולהכין פוסט כמו בבלוג רגיל. ההודעות הם אינן חד צדדיות. כל מי שרוצה יכול להגיב עליהן, כך שטוויטר הוא למעשה שילוב בין בלוג להודעות מידיות.

 

לעדכן את כולם בהודעה אחת

 

אפשר להשתמש בטוויטר גם בטלפון הנייד. הטוויטר מאפשר לאנשים לתאם האחד עם השני אירועים או להמליץ על מקומות. חברות נוהגות לעדכן דרך הטוויטר על שינויים חשובים. במקום לשלוח הודעות ומיילים לכמות גדולה של אנשים, אפשר פשוט לכתוב סטטוס, או כפי שזה נקרא בטוויטר –  לצייץ.

 

סטטוסים כמבזקי חדשות

 

הטוויטר פועל  כמבזק חדשות ממש כמו הכתוביות שרצות בתחתית המסך בזמן מהדורת החדשות. משתמשי טוויטר מקבלים כך דיווחים בזמן אמת. לגופי תקשורת רבים יש טוויטר והם נוהגים לעדכן דרכו את האנשים ולמשוך אותם למהדורת החדשות. דרך הטוויטר אפשר לדווח על החדשות היישר מזירת ההתרחשות עוד לפני שהם מגיעות לעיתונים ולטלוויזיה.

 

כלי שיווק יעיל

 

הטוויטר הוא כלי יעיל לשיווק במדיה החברתית. חברות, פוליטיקאים, בעלי עסקים קטנים וגדולים משתמשים בטוויטר. לכוכבי קולנוע ומוזיקאים יש מיליוני עוקבים ברחבי העולם. כך שציוץ שלהם שווה הרבה מאוד כסף. אם מישהו ירצה לפרסם משהו באמצעות ציוץ של מפורסם, הוא יצליח להגיע להרבה מאוד אנשים.