הדו”ח העצמי של גוגל בקידום אתרים

 

 

בעלי אתרים רבים מסביב לעולם משתמשים בטכניות ה SEO  על מנת להביא את אתרם למקום טוב יותר במנוע החיפוש של גוגל. מה זה בדיוק SEO? ראשי תיבות של Search Engine Optimization –  אופטימיזציה למנועי חיפוש. חלק מהמקדמים פועלים בשיטות שחורות, אחרים בשיטות לבנות ומקובלות. חלק מהמקדמים יודעים בדיוק מה הם עושים, בעוד שאחרים עושים את כל הטעויות הבסיסיות.  חשוב להבין כיצד לפעול נכון. בשנה שעברה, גוגל חקרו 100 מהאתרים של עצמם ומאט כץ הציג את הממצאים המעט מביכים.

 

 

 

כתובות URL  ותגיות

גוגל בדקו את האתרים של עצמם ובחנו דברים כמו תגיות מאטה, לינקים, כותרות ועוד. התוצאות לא היו ממש טובות. למעשה רק לשליש מהאתרים היו תגיות מאטה של דסקריפשנים. תגיות אלה הן הדבר הבסיסי ביותר בקידום אתרים. בנוסף גילו באתרים שונים כמה כתובות URL שונות לאותו הדף. זה לא טוב למשתמש משום שהוא לא ממש יודע מה להקליד כדי להגיע לדף. חלק מהאתרים של גוגל כמו גוגל ניוז, הכילו בכותרת רק את שם האתר. נכון היה להכניס כמה מילות מפתח נוספות שהן חוקיות, כלומר מילים המתארות את האתר ונחשבות לקידום בשיטת הכובע הלבן (קידום חוקי).

 

לינקים

כמו כן כשמשמש מקליק על לוגו האתר, הלוגו אמור להפנות אותו לדף הבית, כלומר לכתובת הראשית של האתר. בגוגל גילו שבפחות ממחצית האתרים הלוגו לא הפנה ל URL  הרצוי. התגלו גם דברים גרועים מכך. למשל באתר של גוגל למודעות סלולאריות והאתר הכלכלי של גוגל, הלוגואים הפנה לדף 404. כדי לדעת אם יש לכם דף כזה באתרכם, אתם יכולים לבדוק זאת דרך כלי מנהל האתרים של גוגל. חשוב מאוד ליצור לינקים על מילות מפתח רלוונטיות. מילים המתארות במה האתר עוסק, ובאופן כללי לראות שהלינקים טובים. התגלה באחד האתרים של גוגל לינק רע שהפנה לסרטון של נערה שנתפסה בוגדת בחבר שלה.  קיים כלי שדרכו ניתן לאתר לינקים מסוג זה. כמו כן חשוב לבדוק שאתרים גרועים לא מפנים לינקים אליכם.

מה גוגל עושים בתחום ה SEO  לעצמם?

לגוגל יש PR   גבוהה מאוד מבלי לעשות שום דבר מיוחד.  בשנת 2002, גוגל הפכו לאחד הדומיינים אם הכי הרבה לינקים מופנים. לגוגל אין צוות שעובד על SEO  במשרה מלאה. גוגל מתאימה את מנוע החיפוש לחוויית המשתמש ולא לאיך האתרים יראו בתוך מנוע החיפוש.  רבים פונים לגוגל ומבקשים עצות בנוגע לקידום ולכן בשנת 2008, גוגל פרסמו מדריך לקידום אתרים.