האם כדאי להמשיך להשתמש בטקסט עוגן?

השינויים האחרונים שהוכנו ע”י גוגל למנוע החיפוש והשינויים העתידים לבוא כמו מנוע החיפוש הסמנטי, ככל הנראה יבטלו את משמעות טקסט העוגן. טקסט העוגן הוא המילים מהן מופנה הלינק לאתר המקודם. למשל אם חברה כלשהי מקדמת אתר בנושא בגדים, היא תעגן את הטקסט על מילים כמו חולצות, מכנסיים ועוד. ככל שיותר מאמרים ישתמשו בלינקים באותו הטקס להפנות למקום אחד, כך יגדל הסיכוי שהאתר יופיע כאשר יוקלדו מילות החיפוש. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שבשנים האחרונות ירד כוחם של הלינקים ועלה משמעותו של התוכן.

לתפוס לקוחות פוטנציאלים על הדרך

יכול להיות שאתר שאין בתוך התוכן שלו אף אחת ממילות המפתח בשום מקום, יופיע במילות חיפוש מסוימות. למשל יכול להיות מאוד שלמשל חברה ליצור רהיטים, תופיע גם במילה עבודות עץ, כי מי שמקדם את האתר יכול להשתמש ב”עבודות עץ” כמילות מפתח באתרי תשתית על מנת להפנות לאתר עצמו. זהו כוחו של טקסט העוגן. אם בעל עסק כלשהו רוצה לתפוס לקוחות על הדרך, לקוחות שמחפשים משהו אחר, אבל הסחורה שלו יכולה לעניין גם אותם תוך כדי התהליך, מוטב שישתמש בטקסט העוגן במקביל על מנת למשוך אליו תנועה.

חיפוש סמנטי

 כאמור, גוגל הודיעו שהם עומדים להפחית את כוחו של טקסט העוגן כדי לבחון דרכים יותר יעילות לאינדוקס האתר. גם החיפוש הסמנטי יפחית את כוחו של טקס העוגן בפרט ואת כוחן של מילות המפתח בכלל. למשל אם תבצעו חיפוש על מילת מפתח מסוימת, זה לא יביא לכם בחיפוש רק לינקים עם אותן מילות המפתח אלא מושגים נוספים מהתחום. העניין מעורר מחשבה אצל מקדמי אתרים רבים לגבי איך להמשיך לעשות את עבודת ה SEO.

לא לוותר על טקסט עוגן

בכל מקרה כרגע לא כדאי להפסיק להשתמש בטקסט העוגן. לא ידוע מתי בדיוק השינוי של גוגל יחל להשפיע. בכל מקרה הוא יגיע לשיאו רק בעוד מספק שנים. חשוב לדעת כי טקסט העוגן לא נועד אך ורק למנוע החיפוש. כאשר אתם מפנים לינק מבלוג או ממאמר אורח שכתבם לאתר אחר, אתם עוזרים למשתמש למצוא את מה שהוא רוצה ומקצרים לו את הדרך לאתרים אותם הוא מחפש. לכן בכל מקרה, גם אם לטקסט העוגן לא יהיה משמעות מבחינת הקידום במנוע החיפוש, תמיד תהיה לו משמעות לגבי הקורא עצמו ולמען יצירת כתבות איכותיות.