האם גוגל פינגווין מועיל או מזיק לתוצאות החיפוש

 

לפני כמה שבועות עולם קידום האתרים הזדעזע פעם נוספת כאשר שוחרר אלגוריתם פינגווין. בדומה לגוגל פנדה, גם הוא נועד להילחם בתוכן לא איכותי תוך כדי התמקדות בספאם. האלגוריתם השפיע על 3% בערך מתוצאות החיפוש, כך שלא מעט אנשים התעוררו בבוקר וגילו שהאתר שלהם ירד בכמה מקומות בדירוג. במקביל בעלי אתרים אחרים נוכחו לדעת שהם עלו בדירוג. דני סאליבן מאתר Search Engine Land  בדק את ההשפעות החיוביות והשליליות של הפינגווין.

 

פגיעה באתרים רלוונטיים

אחד מנושאי הספאם הגדולים בהם גוגל נלחמים הוא הוויאגרה. אבל אחד הנפגעים הגדולים מכך הוא האתר הרשמי של הוויאגרה שהוא כמובן לא מוגדר כספאם. האתר התדרדר בתוצאות החיפוש וכאן לא ניתן לראות אותו בתוצאות העליונות.  במקביל כמה אתרי ויאגרה לא לגיטימיים עלו בדירוג. אי אפשר להוכיח שזה נגרם רק בגלל גוגל פינגווין, אבל תמונת המצב השתנתה אחריו. בבינג המצב הוא שונה והאתר הרשמי שלהם מופיע בתוצאות החיפוש העליונות. עוד אתרים רלוונטיים במילות מפתח נוספות שנפגעו: ” Making Money Online” ונעליים.

פגיעה באתרים המקודמים בשיטות שחורות

גם אחרי עידן גוגל פנדה, חלק מהאנשים המשיכו לקדם את האתרים שלהם בשיטות שחורות, כל שמי שפנדה לא הספיק לפגוע בו הועף על ידי הפינגווין. רבים מאלה שמלאו את האתר שלהם בספאם, כלומר מאמרים שאין להם שום ערך מלבד הצגת צפיפות מילים, התדרדרו לדירוג. כן שאם יש לכם כתבה אחת שחוזרת על עצמה בווריאציות שונות אבל אם אותן מילות המפתח, גם אתם יכולים למצוא את האתר שלכם בימים הקרובים צולל למטה.

אז מה עושים?

בטח שמעתם את זה כבר עשות פעמים כי זאת קלישאה שחורה, אבל איכות עדיפה על כמות. הסירו את כל המאמרים הלא הרלוונטיים באתרכם והחליפו אותם מעניינים לגולשים. אם בכל זאת האתר שלכם לא נפגע על ידי האלגוריתם, אין לכם שום סיבה לנשום לרווחה. גוגל רק הולכים ומשפרים את האלגוריתמים מחודש לחודש, כך שלא משנה איך יקראו לאלגוריתם הבא או לזה שאחריו, לא משנה אם זה יקרה בעוד שנה או כמה שנים, בסופו של דבר אתרים עם ספאם ותוכן שמיועד אך ורק למנוע החיפוש ולא למשתמשף ימצאו את עצמם בדפים זניחים. אז הקדימו תרופה למכה ושפרו את האתר שלכם עוד היום