בלוגים למינוף של ניהול מוניטין באינטרנט

בלוגים למינוף

בלוגים למינוף – כל מי שרוצה לבצע היום יחסי ציבור דרך הרשת, יודע שבלוגים הם תהליך שחייב להיות משולב בתוכנית השיווקית של החברה. לפני שנבין את הקשר בין ניהול מוניטין באינטרנט לבין הבלוגים, נבין תחילה מהם בכלל בלוגים.

בלוג הוא יומן רשת. הבלוגים הראשונים היו בלוגים אישיים לכל דבר ועניין, שניהלו בעיקר אנשים צעירים שסיפרו לעולם על החיים הפרטיים שלהם. בהמשך, התפתחה תרבות של בלוגים מקצועיים – אנשים שניהלו בלוג סביב נשוא מסוים שהם חיבבו או עסקו בו, וחלקו את הרשמים שלהם עם העולם. היום יש גם בלוגים שיווקיים ומסחריים שפועלים מטעם חברות שונות, ושם החברה מספרת על מוצר או שירות מסוים ומעדכנת את הלקוחות שלה. היתרון בבלוגים זה שאפשר לעקוב אחריהם, לקבל עדכונים למייל כאשר מתפרסם בהם פוסט חדש, להגיב לכל פוסט ואף לדרג אותו.

לקדם את עצמכם דרך הבלוגים

בכל הנוגע לעולם של ניהול מוניטין באינטרנט, מתוך שלושת סוגי הבלוגים שתיארנו, שני הסוגים האחרונים הם אלו שצריכים לעניין את כל מי שרוצה לקבל יחסי ציבור מוצלחים.
נתחיל דווקא בסוג השלישי – הבלוגים שפועלים כולם מטעמכם. כאן נהוג למעשה לבצע חלוקה לשני תתי-סוגים של בלוגים:

1. בלוג שאתם מוזכרים בו – זה בלוג שפועל לחלוטין מטעמכם, וברור גם שהוא פועל מטעמכם. לבלוג זה יש כח לא קטן של יחסי ציבור, כי הוא מהווה מעין חוליה שמקשרת ביניכם לבין הלקוחות שלכם. אתם יכולים לספר ללקוחות על מוצר חדש שלכם – והם יכולים כמובן להגיב. חשוב להבין שהבלוג שלכם הוא זירה ציבורית, אז צריך לדעת גם לקבל ביקורת מתאימה, אבל סביר להניח שאתם תספגו גם לא מעט מחמאות, שיתרמו לתהליך של ניהול מוניטין באינטרנט.

2. בלוג מקצועי – זה בלוג שאם מפעילים, אבל לא מוזכרים בו כלל. למעשה, הבלוג יהיה מקצועי לחלוטין וייתן עצות וטיפים שונים, הנוגעים לתחום של העסק שלכם. אם לדוגמא אתם מנהלים עסק למכירת רהיטים, הבלוג כולו ייתן טיפים לבחירת ריהוט, חדשות מעולם הריהוט וכיו”ב. אבל אם אתם לא מוזכרים, איך מקדמים בבלוג זה יחסי ציבור? ראשית, אפשר לתת קישור לאתר שלכם. כמו כן, מילים וביטויי מפתח שיהיו מקושרים לאתר שלכם ובעת לחיצה עליהם, הגולש יועבר לאתר הרלוונטי.

ליצור קשר עם בלוגר מקצועי

לא פעם, חברה שרוצה יחסי ציבור טובים, יוצרת קשר עם בלוגר מקצועי ואובייקטיבי, שנוהג לנהל בלוג העוסק בתחום שקשור לעולם התוכן של החברה.זה הסוג השני של הבלוגים שהסברנו עליו קודם לכן. איך זה עובד? נגיד לדוגמא שאתם חברת קוסמטיקה, שרוצה לבצע ניהול מוניטין באינטרנט. בין השאר נחשפתם לבלוגרית פופולארית שנוהגת לכתוב על חידושים בעולם הקוסמטיקה, דעות שלה על מוצרים שונים וכיו”ב. היום מקובל מאד ליצור קשר עם בלוגר כזה, ולהציע לו מגוון ממוצרי החברה בחינם, כאשר בתמורה הוא כותב עליהם ביקורת. חשוב לזכור שהבלוגר מחויב לקהל הקוראים שלו, ולכן ייתן ביקורת אובייקטיבית, אבל אם יש לכם מוצר מנצח ביחד-  השיטה הזו יכולה להיות יחסי ציבור נהדרים למוצר שלכם, משום שהיא מגיעה ממקור אובייקטיבי ובלתי תלוי.

בלוג בניית אתרים