אתר מעוצב יכול להשפיע על יצירת קשר מהאתר

ישנם אתרים רבים ומגוונים בכל נושא ברשת וההבדל בין האתרים שמצליחים יותר לאורך זמן לבין אלו שמגיעים להצלחה בינונית הוא בעיצוב האתר. כיום, רבים משתמשים במערכות כמו וורדפרס או ג’ומלה ליצירת האתר שלהם אבל לא מנצלים את כל האפשרויות שישנן כדי לעצב את האתר כך שימשוך את העין של הגולש וייתן לו חוויה ייחודית.

העלאת אחוזי המרה

אחת המטרות של כל בעלי האתרים, במיוחד אלו שמוכרות מוצרים או ששירותים לגולשים היא לגרום לגולש או לרכוש את המוצר או ליצור קשר עם בעל האתר, או להשאיר את האי מייל שלו כדי להיכנס לרשימת התפוצה. אתרים יפים ונעימים לעין גורמים לגולש לרצות להתעניין יותר במוצרים שהאתר מציע, גורמים לו להישאר זמן רב יותר באתר ולדפדף בעוד כמה דפים. חלק מעיצוב האתר חייב לכלול את האופציות ליצירת קשר מהגולש בצורה קלה וברורה.

מחקרים רבים הראו שאתרים מעוצבים אכן מעלים את חווית הגולש, ומעלים את שורת הרווח של בעל האתר. בנוסף, ישנה חשיבות רבה למיתוג האתר שלך, דבר שאפשר לעשות בקלות על ידי יצירת מראה ייחודי, לוגו משלך והכנסת תמונות יפות, רישומים ועוד מאפיינים גרפיים ההופכים את הדף שלך למעניין יותר.

אחוזי ההמרה של הגולשים לרוכשים או מתעניינים עולה משמעותית על ידי תשומת לב לפרטים גרפיים חשובים המקלים על המשתמשים ביצירת קשר או בקנייה. בנוסף, הרבה מהגולשים היום גולשים בטלפונים סלולריים מה שמחייב יצירת אתרים בהם המאפיינים הגרפיים הופכים להיות חשובים יותר מאשר כמויות הטקסט שנמצאות באתר.

הקשר בין עיצוב אתר לקידום אתרים

אחד הפרמטרים החשובים ביותר שנלקחים בחשבון במנוע החיפוש של גוגל הוא זמן השהייה של גולש ממוצע באתר, וכמות הדפים הנצפים. אין ספק שאתר מעוצב היטב, נאה לעין ועדיין ידידותי לגולש יגרום לו להישאר יותר זמן ואף לדפדף בדפים נוספים בתוך האתר, דבר שבסופו של תהליך יוביל למיקום האתר גבוה יותר בתוצאות החיפוש של גוגל.

פרמטר חשוב נוסף בקידום אתרים הוא כמות השיתופים של הגולשים ברשתות חברתיות דוגמת פייסבוק, סטמבלאפון דיג ועוד רשתות שבהם הגולשים ממליצים לחבריהם על אתרים מעניינים. אתר שנראה טוב, שיש בו תשומת לב רבה לעיצוב גורם לגולשים רבים יותר לרצות להמליץ על האתר ובכך גם מעלה את כמות המבקרים הפוטנציאלית באופן ישיר, וגם באופן עקיף תורם לעלייה בתוצאות החיפוש.

איך לעצב אתר?

מומלץ לפנות למעצבים מקצועיים כדי שיתנו לך הצעות איך לעצב את האתר שלכם. תנו תשומת לב למיקומים הידועים בתור המיקומים שאליהם נמשכת העין (לדוגמא: מצד ימין למעלה) ושם למקם את הקישורים ליצירת קשר. חשוב מאוד להשתמש אך ורק בעיצובים מקוריים ותמונות שיש לכם את הזכות להציג אותן. שווה לכם גם לשקול יצירת סרטונים באיכות גבוהה שילוו את המוצרים שלכם.