איך לקדם אתר בעזרת תוכן ויראלי

אחת הדרכים היותר טובות לפרסם תוכן, היא פשוט להפוך אותו לויראלי. פייסבוק ויוטיוב הן הכלים הטובים ביותר כיום להפצה ויראלית. אין נוסחה מדויקת המיועדת להפיכת פוסט, סטטוס או סרטון לויראלי, אולם תמיד כדאי להשתדל, כי ככל שיותר אנשים יראו את תוכן האתר, כך יגדלו רווחי האתר. זה חיוני לאתרים המבוססות על רווחים מפרסומות, אבל גם לבעלי עסקים קטנים. הינה כמה טיפים המבוססים על מאמרו של ג’ורדן קסטלר  מ Search Engine Land + כמה תוספות משלנו.

לפנות לאנשים חשובים בתחום

בכל תחום יש את הגורו שלו. האיש עליו הקהל סומך. הוא יכול להיות מבקר מסעדות למשל או איש שיפוצים בעל ידע, סמכות ומוניטין גדולים. למשל צלמו וידאו בו אתם מבשלים מנה מסוימת. תבחרו מנה באמת מיוחדת ושלחו אותה למבקר המסעדות. אפשר  גם להזמין אותו לאכול את המנה. אם הוא יאהב אותה, קיים סיכוי גדול שהוא יפיץ את הסרטון עם הביקורת שלו בעיתון או בדף הפייסבוק שלו. אל תפחדו מביקורות שליליות –  כי כמו שאומרים –  אין דבר כזה פרסום שלילי.

להצטרף לדיוני חמים

אם איתרתם נושא בוער, מהרו להצטרף אליו לדיון, כך תוכלו לקחת חלק במשהו ויראלי ולומר בו את דעתכם בתחום. כדאי להוסיף קישורים לסרטונים ומאמרים באתר שלכם. למשל אם התחולל דיון על חברה מסוימת, וכבר כתבתם עליה בעבר משהו רלוונטי, פרסמו לינק למאמר הזה בדיון. עשו זאת באופן טבעי. אל תזרקו לינקים כמו פצצות ותבחרו, אחרת לא יראו בכם יותר מאשר ספאמרים.

 

לתפוס טרמפ על וירוס קיים

אחד הדברים היותר ויראלים הוא המם (Meme) – תמונה הומוריסטית ויראלית המבוססת על ידע קיים. אתר  Gag  9  מבוסס כולו על ממים. אין יום בפייסבוק ללא מם אחד ויראלי אחד לפחות. אחד הממנים המפורסמים ביותר הוא המם המבוסס על ונקה מצ’אלי והשוקולדה. ניתן ליצור כמה אתרים בהם אפשר ליצור ממם. חשבו על רעיון מקורי המבוסס על תחום העסק שלכם, ושתפו את המם בפייסבוק. אל תשכחו להוסיף לינק לאתר. ככל שתהיו יותר מצחיקים וחדים, כך המם יצליח יותר.