תחום קידום האתרים אינו מפותח במידה שווה בכל המדינות ברחבי העולם. במקרים רבים מסתבר שבעל עסק כלשהו ביקש קידום, אך מכיוון שהחברה הינה מאוד חובבנית, הוא זרק את הכסף ולא ראה תוצאות בכלל. לכן, במקרים רבים, חברות פונות לחברות SEO בישראל ובארצות הברית על מנת לבקש קידום. כמו כן, כדי להרחיב את מעגל הלקוחות, חברות קידום פונות ללקוחות בחו”ל או שמקדמות אתרים של בעלי עסקים ישראלים ב Google.com. מכיוון שמדובר בשפה זרה וקהל יעד אחר, מקדמי האתרים צריכים להתנהל בצורה אחרת.

כותבי תוכן בשפה המתאימה

כדי לקדם אתר באנגלית, יש צורך בתוכן רב מהרגיל. לכן כדאי להחזיק כותב תוכן המבין באנגלית ברמת שפת אם ושולט בה על בוריה. במקרה ואתם מקדמים בשפות כמו הולנדית או גרמנית, מומלץ לאתר כותב באותה המדינה ולא לחפש כותב מקומי. רמת הבנתו בשפה לא בהכרח תהיה כמו של מקומי. על מנת לספק את התוכן האוטנטי, כדאי להשתמש בכותב אשר מכיר את העם בו הוא חי.

שיתוף פעולה עם מקדמי אתרים בחו”ל

כאשר בונים קישורים, יש לבנות אותם בעיקר במדינה מה מתבצע הקידום. לכן צריך לדאוג ליצירת קשרים באותה המדינה. צרו קשר עם חברות קידום אתרים אחרות והציעו להם שיתופי פעולה בנושא החלפת קישורים כמו גם שיתופי פעולה בכל נושא אחר שיכול לעזור לכם לקדם את האתר בצורה מהירה וטובה יותר.

לעדכן את הלקוח תמיד

מכיוון שהלקוח נמצא ביבשת אחרת ואינו יכול לקפוץ למשרד בכל זמן שירצה, צריך לעדכן אותו תמיד כדי שלא ידאג. לכן מעבר להתכתבות במיילים, כדאי לעשות אתו  גם שיחות בסקייפ. במקרה ומדובר בלקוח ישראלי המגיע לחופשה בארץ, חשוב מאוד לא לפספס אתו פגישה. שימור לקוחות הוא חלק חיוני בכל עסקת קידום אם אתם רוצים להשאיר את הלקוח לאורך שנים.