איך להימנע מיצירת ספאם על ידי קישורים

לאחר שאלגוריתם פנדה הכה את עולם ה SEO ודרדר אתרים רבים בדרוג, בעלי ומקדמי אתרים נכנסו לקדחת תיקונים במטרה להחזיר לאתרים את הנראות שאיבדו. אם אתם חושבים שזאת הפעם האחרונה שגוגל משחרר אלגוריתם כה משפיע, אז אתם טועים. גוגל רק התחילו להילחם בספאם. במקביל לעונשים, בעלי אתרים רבים קיבלו אזהרות לאימייל לגבי בניית קישורים בצורה לא נכונה. אז כדי להימנע מאזהרות מסוג זה ועונשים כבדים בעתיד,  כדאי לדעת איך להימנע מקישורים שנחשבים ע”י גוגל לקידום שחור, או במילים אחרות – ספאם.

באתר Seomoz פרסמו כמה טיפים יעילים בנושא.

 

לינקים קנויים בבלוגים

אם אתם משלמים לבלוגים כדי שתוכלו להכניס בהם תוכן ולהפנות קישור לאתר שלכם, כדאי שתפסיקו לעשות זאת. גוגל  לא רואים בעין יפה קישורים  קנויים.  עדיף לכתוב כתבות אורח באתרים טובים ולהפנות לינקים משם. היזהרו מבלוגים בעלי תוכן לא איכותי. זה לא יתרום לכם בשום צורה לקידום האתר אלא רק יזיק. הימנעו בפרסום מאמרים בחוות תוכן. האלגוריתם הקודם, פנדה, נועד להילחם באתרים מסוג זה.

שימוש בלינקים כפיתיון

לחלק מבעלי האתרים יש נטייה לרמות את הגולשים. הם יוצרים הפניות לתוכן מעניין מתוך מאמר כלשהו ואחר כך מחליפים אותו בתוכן שהוא יותר משתלם להם. תוכן שפועל כמו פיתיון וגורם לאנשים לקנות. גוגל לא מוכנים לקבל טריקים מסוג זה. לכן צריך להתייחס בכבוד לגולשים. לא רק שתענשו ע”י ידי גוגל אם תפעלו בדרך זו, על הדרך אתם תאבדו את אמינותכם בעיני הגולשים.

ספאם בפורומים

עדיין יש אנשים שנכנסים לכל פורום אפשרי ושמים בו קישורים לאתרים גם כשאין שום קשר לנושא. ספאם יותר גדול מזה קשה למצוא ברשת. לא רק שזה מעצבן את משתתפי  הפורום ואת גוגל –  זה פשוט חסר תועלת. ברגע שמנהלי הפורום רואים את הלינק הם מסירים אותו. כך שלא רק שגוגל מענישים על כך, זה פשוט בזבוז זמן על השקעה ממש לא משתלמת.

קניית דומיינים והפניות

לפעמים מקדמי אתרים קונים דומיינים לבלוגים כדי להפנות מהם קישורים. כל עוד עושים את זה בצורה נכונה זה יכול להועיל. אבל כשהבלוגים האלה הופכים למזבלה ומקדמי האתרים מפנים מהם עשרות קישורים לכל מקום, זה הופך לנזק ממשי. לכן צריך לעשות את זה בזהירות. כמו שנאמר כבר עשרות פעמים בעבר בכל מקום אפשרי –  עדיף להשיג קישורים מאתרים איכותיים ואמינים מאשר מבלוגים שכל מטרתם היא לקדם את האתר עצמו.