כידוע, הרובוט של גוגל נע ברחבי האינטרנט דרך קישורים. הוא נכנס לאתר אחד, ועובר דרך קישורים לשאר האתרים אליהם הוא מפנה וכך הלאה. קל מאוד לאנדקס אתרים קטנים מפני שאין בעיה ממשית ליצור קישורים לכל אחד מדפיו. אבל מה קורה כאשר מדובר באתרים עם אלפי ומאות אלפי דפים? איך פתאום מוצאים במנוע החיפוש דפים שנראים לא מקושרים? מאט כץ עונה על השאלה.

אימות URL

במקרה ויש לכם דף חשוב בגוגל, אך משום מה הוא אינו מקושר, הדרך הטובה ביותר לאנדקס אותו היא פשוט לאמת את הurl  שלו בכלי מנהל האתרים של. אפשר להכניס כל קישור מהאתר כולל הדומיין עצמו. כל אתם אומרים לגוגל: זה דף באתר שלי –  תבדקו ותאנדקסו אותו בבקשה. זאת אחת הסיבות המרכזיות לשמה הוקם כלי מנהל האתרים. הרי ברחבי האינטרנט קיימים מיליארדי אתרים. על מנת לזרז את אינדוקסם, לבעל האתר ניתנת האפשרות לאמת את ה URL.

קישורים לא ידועים

אין היום בעל אתר אחד המודע לכל קישור וקישור אשר מופנה לאתר שלו. בבדיקה פשוטה בגוגל, לאחר הקשת Link: וכתובת URL , לפעמים ניתן לקבל כמות בלתי ספירה של תוצאות. למרות זאת גוגל לא מציגים את כל התוצאות, כך שיכול להיות שיש קישורים שאינם ידועים למשתמש, אך הינם ידועים לגוגל.  כל יום, כל אחד יכול לקשר לדף פנימי באתר מבלי שבעל האתר ידע, וכך האתר מתאנדקס בגוגל. אם יש לכם אתר גדול, עם תוכן איכותי ורלוונטי, למשל אתר המספק חדשות בתחום כלשהו, סביר להניח שכמעט כל יום מישהו יקשר לידיעה זו או אחרת.

קופיסקייפ

אם אתם לא מצליחים לגלות אילו עוד דפים מקושרים אצלכם דרך חיפוש בגוגל השתמשו באתר קופיסקייפ. לאחר הכנסת URL כלשהו, ניתן לקבל את הקישורים המופנים לאותו הדף. קישורים הם לא הדרך היחידה לקידום דף פנימי כלשהו. גם לתוכן איכותי יש חשיבות רבה, תוכן איכותי יוצר תנועה ישירה לאתר אפילו ללא צורך להשתמש בגוגל. כאשר גולשים מגיעים לדף הזה, סביר להניח שהם יפרסמו קישורים אליו וכך הדף ילך ויצבור עוד כח.