5 הדברים החשובים ביותר בכלי מנהל האתרים

אחד הכלים החשובים ביותר לקידום וניתוח האתר הוא חיברו לכלי מנהל האתרים של גוגל. בעזרת הכלי אפשר להבין טוב יותר מה טוב באתר ומה טעון שיפור בו. חיבור האתר יכול להציל אתר מעונש ולשפר את תפקודו. ביחד עם גוגל אנליטיקס, כלי מנהל האתרים הוא כמו בדיקת רנטגן לאתר, או בדיקה אצל רופא המשפחה. אולם לא כולם יודעים כיצד להשתמש בכלי מנהל האתרים. לפניכם חמשת הדברים הכי חשובים בכלי מנהל האתרים על פי גוגל.

 

הודעות

גוגל שולחים הודעות אישיות לבעלי אתרים דרך כלי מנהל האתרים. ההודעות יכולות להיות התרעות על קידום שחור. למשל עם גוגל גילו שבעל האתר קונה קישורים, הם ישלחו הודעה לבעל האתר המבקשת להסיר לינקים אלה. אם בעל האתר יסיר אותם, האתר לא יספוג עונש. לכן חשוב לוודא שאתם מקבלים הודעות מכלי מנהל האתרים. אם יש לכם יותר מידי ספאם באתר, גם במקרה כזה תקבלו אזהרה. לא תמיד בעל האתר אשם במה שקורה באתר. אם פרצו לכם לאתר, הודעה על כך תגיע מכלי מנהל האתרים. כל מה שצריך לעשות הוא לרשום את האימייל על מנת לקבל את ההודעות.

 

בחירה בדומיין המועדף

אנשים יכולים לתת לכם קישורים בדרכים שונות. חלק מהקישורים יכולים להיות עם www בעוד שאחרים ללא. מה שקורה במצב כזה, הוא שכח הקישורים מתפצל ל 2 במקום לאחד והאתר מקבל פחות כח ממה שהוא אמור לקבל. בכלי מנהל האתרים תוכלו לבחור מה הוא הדומיין המועדף עליכם. ואז גוגל ינתבו אליכם את כל הקישורים המכוונים לכתובת דומיין השנייה.  כמו כן ניתן להגדיר לאיזה אזור בעולם שייך הדומיין. כאשר יש סיומת מדינית כמו co.il, לגוגל ידוע לאיזה מדינה מכוון האתר. אך כאשר הסיומת היא Com, צריך לכוון את גוגל למקום הנכון מכיוון שסיומת זו היא בינלאומית.

דו”ח מילות מפתח

כלי מנהל האתרים יכול לספק לכם את מילות המפתח המרכזיות של האתר. כך תוכלו להשוות את המילים בדו”ח למה שאתם חושבים שהם המילים המובילות. לפעמים נוצר מצב בו המציאות אינה חופפת למה שבעל האתר חושב. לפעמים מתברר שהמילים המרכזיות הינן שונות מהמילים המיועדות. כך תדעו באיזה נושא האתר שלכם עוסק לפי גוגל.

 

הצעות HTML

אופציה זו מאפשר לדעת עם יש בעיות מסוימות עם תגיות המאטה, הכותרות והדיסקריפשנים באתר. חשוב לדעת עם הטייטלים והדסקריפשנים נראים וכתובים בצורה טובה. כי זה מה שהגולש יראה בגוגל. טייטל או דסקריפשן גרוע יכול למנוע מהגולש להיכנס לאתר גם אם האתר נמצא במקום הראשון בגוגל.

 

ביצועי האתר

גורם חשוב בדירוג האתר הוא מהירות האתר. אם האתר שלכם עולה לאט, זז לאט ונחשב לכבד בעיניי גוגל, זה עלול לפגוע בקידומו. אופציית ביצועי האתר תגלה לכם אם האתר שלכם רזה וספורטיבי או שמן וזקוק לדיאטה. ביצועי האתר נמדדים ביחס לאתרים האחרים. ביצועי האתר קשורים קשר ישיר לחוויית המשתמש.  כדאי לעשות הכל על מנת לשפר את חווית המשתמש.