22.4.2012 גוגל Street View Google יושק בישראל

במסגרת Google Maps ו Google Earth נולד אחד השירותים המתקדמים ביותר של גוגל: Google Street View. השירות מאפשר לצפות ברחובות ערים ומוזיאונים ברחבי העולם באמצאות תצוגת תמונות פנורמה.  תמונות אלו צולמו מתוך כלי רכב שגוגל שלחו לרחובות מצוידים במצלמות שצילמו ב 360 מעלות. כך ששירות זה מאפשר לערוך סיור וירטואלי ולתת למשתמש תחושה כאילו הוא באמת שם.

 

מוזיאון ישראל על המפה

לאחרונה Google Street View הושק גם בישראל כאשר מוזיאון ישראל הצטרף  לרשימת המוזיאונים שניתן לערוך בהם סיור וירטואלי. כך שכעת ניתן לטייל במוזיאון ולצפות במאות יצירות אומנות. שירות זה מאפשר לאנשים שלא יכולים להגיע למוזיאון ישראל מסיבות שונות להיחשף לתרבות הישראלית ולשאר פריטי האומנות המוצגים בו. כמו כך גוגל סרקו את מגילות ים המלח וגם בהן ניתן לצפות  כעת במסגרת שירות  Google Art.

גם מדינת ישראל על המפה

 

ב 22.4 גוגל ישיקו גם בישראל את שירות Google Street View. כך שאם בחודשים האחרונים חלפה מולכם מכונית של גוגל, יכול להיות שאתם מופיעים שם.  הצילומים נעשו בערים הגדולות בישראל כמו ירושלים, חיפה, תל-אביב וגם כמה ערים ואזורים נוספים המהווים אתרי תיירות ומקומות קדושים.  כמו במקרה של מוזיאון ישראל, כך גם עם רחובות המדינה: אנשים מכל העולם, כולל אנשים שלא יכולים להגיע למדינה בגלל שהם גרים במדינות איתן אין הסכם שלום עם ישראל, יכולים לעשות סיור וירטואלי במקומות הקדושים לדתם.

 ביטחון ופרטיות

מאיר ברנד, מנכ”ל גוגל ישראל, התייחס לעניין ואמר שבקרוב כל העולם יוכל לראות את יופייה ואת נפלאותיה של ישראל. הוא הסביר שגוגל מודעים למצב הביטחוני הרגיש בישראל וציין שהכל תואם עם הרשויות האחראיות על בטחון המדינה. השירות תואם  גם עם הגופים האחראיים  על ביטחון המידע ברשת ולכן פרצופים ומספרי לוחיות רישוי טושטשו. כמו כן המשתמשים בעצמם יכולים לבקש לטשטש תמונות שנראות להם כפוגעות בפרטיות.