10 מיתוסים על SEO

מאז שה SEO  הפך לחלק חשוב מעולם השיווק, נולדו לא מעט מיתוסים. רבים מהם נובעים בגלל גילו הצעיר של התחום, חלקם עקב שמועות לא מבוססות ואחרים בגלל הנחות שגויות. חלק מהמיתוסים מובילים לדרכי עבודה לא נכונים, אחרים סתם מבזבזים זמן ומשאבים בהשקעה במקומות הלא נכונים. סטיבן ספנסר מציג כמה מיתוסים שגויים שכדאי לדעת.

1. קידום האתרים צריך להיות חלק מעבודת צוות ה IT. ממש לא כדאי להשאיר את העבודה למחלקה זו. קידום אתר  היא לא עבודה טכנית אלא עבודה בה צריך לדעת ולהבין את עולם השיווק.

2. SEO  הוא חלק מעבודת המדיה החברתית. המדינה החברתית ותחום קידום האתרים אינם כפופים זה לזה. הם עובדים כמו יין ויאנג. עוזרים אחר לשני ומשפרים האחד את השני. המדיה החברתית יכולה לעזור בבניית לינקים ולהפנות גולשים לאתרים, והאתרים יכולים להפנות את המשתמשים לרשתות החברתיות.

3. פלאש מזיק ל SEO. לא הפלאש עצמו מזיק לקידום האתר, אלא העדר הטקסטים והלינקים בו. אפשר לשלב פלאש בעיצוב האתר דרך פריימים, אבל צריך לדאוג שלגוגל יהיה במקביל מספיק טקסט לאנדקס מחוץ לפלאש.

4. SEO הוא חלק נפרד מבניית אתר. למעשה כשבונים אתר צריך להתחשב ב SEO. עיצוב לא נכון והיררכיה לא טובה יכולים לפגוע בקידומו.  לכן כדאי לחבר את האתר לכל כלי קידום האתרים לפני שמשיקים אותו ולא אחר כך.

5. עבודת SEO   לא עולה כסף. בין אם אתם מקדמים את האתר שלכם בעצמכם, או עושים זאת דרך חברה לקידום אתרים, במהלך העבודה תצטרכו להוציא כסף בשלב כלשהו. תצטרכו לשלם לבונה האתר שיבצע בו שינויים, לקנות דומיינים לאתרי תמיכה ועוד.
6. אפשר לשכור מישהו עם שנת ניסיון אחת בקידום אתרים והוא כבר יעשה את העבודה כמו שצריך. כדי לקדם אתר בצורה מוצלחת הניסיון הוא גורם חשוב. צריך ללמוד את העבודה והתעדכן באופן קבוע בשינויים שמתחרשים כל הזמן בתחום. עובד לא מנוסה יכול להזיק לאתר.

7. תקציב גדול בקמפיין ממומן עוזר לקידום האורגני. אין כל קשר בין המודעות לתוצאות האורגניות. גוגל דואגים שהם לא ישפיעו האחד על השני. אם תפרסמו מודעה, זה לא ישפיע בשום דרך על תוצאות החיפוש הרגילות.

8. צריך לבחור או PPC  או SEO.   לכל אחד מהם יש את המטרה שלו. חלק מהאנשים לא מקליקים על תוצאות ממומנות, או לא סומכים עליהם. אחרי לוחצים בעיקר על המודעות. את המודעות ניתן לראות גם בתור אתרים.

9. אתר ותיק וידוע לא צריך SEO.  כל אחד צריך לקדם את האתר שלו. המתחרים יעקפו את מי שעומד במקום.

10. אם יש לאתר הרבה לינקים אז לא צריך להמשיך לבנות עוד.  לינקים חדשים מעידים אל רלוונטיות האתר ועוזרים למנוע החיפוש להבין שהוא מתעדכן.