בין אם אתם מקדמים את אתרכם לבד או דרך חברת קידום אתרים, חשוב לדעת שהעבודה יכולה להיות הרבה יותר קלה ע”י שימוש במספר כלים חיוניים לתחום קידום האתרים. הכלים יעזרו לכם לדעת את מצב האתר שלכם ביחס לגוגל, כמו כן ביחס לאתרים אחרים. בעזרת הכלים תוכלו לדעת מה לשפר באתר, מה לא בסדר וכיצד אתם צריכים לפעול בעתיד. חברת קידום האתרים האמריקאית Skybox מציגה את עשרת כלי ה SEO הטובים ביותר לדעתם לשנת 2011.

  1. כלי מילות המפתח של גוגל –  בעזרת הכלי תוכלו לכוון את אסטרטגיית הSEO . בחלק מהתחומים מילות המפתח  מובנות מאיליו. אך בנושאים אחרים, לא תמיד קל לדעת מה אנשים מקלידים. כלי מילות המפתח מראה את נפח החיפוש למילה. כלומר כמה אנשים משתמשים באותן מילים כדי לבצע חיפוש בחודש נתון.
  2. www.websitegrader.com  –  נותן לכן ציון בין מ 0-100 על רמת אתרכם ביחס למנוע החיפוש.
  3. www.blog.grader.com פועל כמו הכלי הקודם בנושא בלוגים בלבד.
  4. www.bluebacklinks.com – לינקים חוזרים. חלק חשוב מקידום אתר הוא החלפת לינקים עם אתרים אחרים. כלי זה מראה לכם את כל הלינקים המופנים לאתר שלכם ומאיזה מילים בדיוק הם מגיעים. לינקים חשובים להגדלת PR   ולאינדוקס מהיר יותר.
  5. מדמה העכביש –  גוגל נכנס לאתרים עם עכבישים הסורקים את האינטרנט על ידי תנועה דרך לינקים. מדמה העכביש מראה לכם איך בדיוק הוא רואה את האתר. כך שאם משהו נראה לא בסדר במדמה העכביש, כמו טקסטים ותפריטים מסודרים לא נכון, או דברים שקיימים באתר עצמו אך לא נראים למדמה העכביש, אתם תוכלו לדעת ולתקן את מה שצריך.
  6. www.alexa.com –  מדרג את האתר ביחס לאתרים אחרים בהתבסס על התנועה באתר. כך תוכלו לדעת לאיזה אתרים אנשים נכנסים יותר. מה המצב שלכם ומה מצב המתחרים.
  7. www.tools.seobook.com – תוכלו למצוא בו כלים חינמיים לבדיקת האתר.
  8. www.spyfu.com – תוכלו לברר מה המתחרים שלכם עושים ביחס לקמפיינים ממומנים ומילות מפתח.
  9. www.ubl.com – רושם את האתר לאינדקסים ומנועי חיפוש שונים. במקום שתכניסו את האתר ידנית לכל מקום בנפרד, הוא עושה הכל בפעם אחת.
  10.  www.prnewswire.com – עוזר להפיץ מאמרים שכתבתם ברחבי האינטרנט ובכך להגביר את התנועה לאתר.