כל אחד מאתנו זקוק לאיזה טיפ פה ושם כדי להתקדם או לפחות לפתור תקלה בתחום בו הוא לא ממש מנוסה. מקדמי אתרים מתחילים נתקלים לעיתים קרובות בבעיות אותן הן לא מסוגלים לפתור. לפעמים הבעיות נובעות מהתנהלות לא נכונה, לפעמים מהתנהלות לא נכונה של בעל האתר ולפעמים בדבר אשר לא בהכרח תלוי באף אחד מלבד גוגל. לפני שמתחילים לקדם אתר כדאי לבדוק את הטיפים הבאים.

בניית תכנית קידום מסודרת

כאשר יזם כלשהו מחליט לפתוח עסק, הוא מתחיל בכתיבת תכנית עסקית המיועדת למשקיעים. התוכנית כולל איך החברה תיבנה, כמה כסף נדרש להשקיע, כמה יקבל כל עובד, איך העסק יפורסם וכמה רווחים צפויה להניח החברה. כך גם מקדמי אתרים נוהגים. הם בונים תכנית עבודה לטווח ארוך או לטווח קצב, מציבים ציפיות ריאליות ומספרים ללקוח על מה הוא בדיוק משלם וכיצד הם מתכננים לקדם את האתר.

לעבוד מעבר ל SEO

תבדקו מה אתם יכולים לעשות למען הלקוח שלכם מעבר לseo. אם הוא צריך עזרה במיתוג או בשיווק בדרכים אחרות כמו קניית שטחי פרסום ברחבי האינטרנט, הציעו לו שירות זה בנוסף. אומנם הרשתות החברתיות קשורות לקידום אתרים, אך ניהול מיתוג ופרסום בפייסבוק הוא תחום בפני עצמו. כדי שהלקוח לא יצטרך לחפש חברת אחרת לקידום בפייסבוק הציעו לו שירות זה, אך התחשבו במחיר אותו הוא אמור לשלם על כל השירותים כך שישתלם לו לרכוש את חבילת הקידום המלאה.

חקרו והתנסו

קידום האתרים רחוק מלהיות מדע מדויק. למעשה הוא לעולם גם לא יהיה. לכן אחת לכמה זמן צץ לא סוס שחור; אתר המזנק במהירות לדף הראשון כנגד כל הסיכויים וללא קידום שחור. תופעות אלו לא ניתן להסביר אולם רצוי לחקור אותן. הקימו אתר אינטרנט המיועד אך ורק לניסויים. מומלץ להקים אפילו כמה ובדקו שיטות פעולה שונות. כך לא תצטרכו לסכן את עצמכם וגם לא את הלקוח. אל תשכחו להתעדכן באופן יומיומי במה שקורה בבלוגים בתחום ה SEO כדי להיות תמיד מוכנים לאלגוריתם הבא.