תדירות השינויים באלגוריתמים של גוגל וחשיבות התוכן

 

 

אחת לכמה זמן, גוגל משחררים אלגוריתם חדש. לפעמים אין לו השפעה רצינית על תחום קידום האתרים, ולפעמים הוא מאוד משמעותי עד כדי כך שהוא מזעזע את התחום לגמרי. למשל כאשר גוגל שיחררו את אלגוריתם פנדה, אתרים בעלי כפילות תוכן התדרדרו בדירוג. התוכן קיבל חשיבות גדולה מאי פעם ושינה את הדרך בה מקדמי אתרים עובדים. לכן חשוב מאוד להתעדכן בבלוגים הקשורים בקידום אתרים, ולעקוב אחרי החדשות שגוגל מפרסמים על מנת להיות מוכנים לפני שהסופה מגיעה.

 

 

שינוי למטרת שיפור

גוגל מבצעים שינוי באלגוריתמים לפחות פעם ביום. בישיבות הנערכות אחת לשבוע הם דנים בשינויים ומדברים על דברים שהיו רוצים לעשות. הם בודקים איך עובדים השינויים, האם הם עובדים גם בשפות אחרות ולאחר מכן מאשרים אותם סופית. השינויים יכולים להיות בשיפור זיהוי מילים נרדפות, קליטת שפות בצורה טובה יותר וזיהוי טוב יותר של ספאם. הדברים האלה חשובים, אבל לא ממש שמים לב אליהם מחוץ למשרדי גוגל.

 

האם התוכן עדיין שולט?

 מאז אלגוריתם פנדה, התוכן הפך להיות המלך. מאט כץ מגוגל טוען שהתוכן הוא חשוב והכרחי אך לא תמיד מספק את כל הסחורה בעצמו. צריך לגרום לאנשים לגלות את התוכן ולהגיע אליו. צריך למצוא דרכים לשווק את התוכן וליצור תנועה לאתר. צריך ליצור מוניטין שיגרום לאנשים להגיע לאתר באופן קבוע. בנוסף צריך למצוא דרכים לגרום לאנשים להגיע לאתר כדי לבדוק במה הוא עוסק. ללא תוכן טוב, קשה מאוד לעשות אופטימיזציה למנוע חיפוש.

 

איך מושכים אנשים לאתר?

אחרי שהכנסתם לאתר שלכם תוכן מעניין, דאגו לשתף אותו דרך לינקים מחוץ לאתר עצמו. אחד הדברים היעילים ביותר הוא פתיחת דף פייסבוק. הציעו לאנשים להצטרף לדף הפייסבוק ובכל פעם שתעלו מאמר לאתר, שתפו אותו כדי שכולם יהיו יכולים לראות. זירה נוספת לשיתוף היא זירת הפורומים. מצאו פורומים רלוונטיים לנושא האתר שלכם, והדביקו לינקים בפוסטים מתאימים. כמו כך כאשר אתם פותחים יוזר באותו פורום, אל תשכחו לשים לינק לאתר בחתימה כך שכולם יראו את כתובת האתר ויוכלו להגיע אליו בקלות. דרך נוספת למשוך גולשים לאתר היא באמצעות שיתופי פעולה עם אתרים אחרים. כל השיטות הללו יעילות בהבאת הגולשים לאתר, אבל כדי שהם יישארו בו  וינווטו בין דפיו בקלות,  כדאי מאוד לדאוג לעיצוב יפה ונוח ולהיררכיה נכונה.