שלושת הדברים החשובים ביותר בקידום אתרים

תוכן איכותי, תגיות ומילות מפתח מהווים את הבסיס עליו עומד תחום ה SEO. במאמר זה תוכלו לקרוא על הדברים הכי בסיסיים בקידום אתרים מעודכנים נכון להיום.
תחום קידום האתרים נחשב לנושא צעיר יחסית. לכן הוא עדיין נמצא באבולוציה מתמדת. שינויים מתרחשים לעיתים קרובות. חלקם משפיעים באופן דראסטי על עבודת ה SEO  וחלקם באופן פחות משמעותי. על כל פנים, כדאי תמיד להישאר עם האצבע על הדופק. גם אם הנכם יודעים את הדברים הכי בסיסים, כאשר מדובר באלגוריתם חדש של גוגל, השינויים קורים מהבסיס ולכן יש לעקוב אחריהם. קרייג, מחברת המדיה הדיגיטאלית, “שימר”, מסביר את הבסיס לקידום אתרים כפי שהוא מעודכן נכון להיום.

 

תוכן איכותי

התוכן באתר חייב להיות איכותי ולא סתם תוכן. צריך להתמקד פחות על תוצאות החיפוש ויותר על מה יעיל לצרכן. כדאי להפסיק למלא את הדפים בכמויות גדולות של מילות מפתח ולהתחיל לדבר ישר ולעניין עם תוכן רלוונטי ושימושי אותו הצרכן מחפש. מאז פברואר 2011, גוגל הבהירו שתוכן איכותי ורלוונטי, הכתוב באופן זורם, או במילים אחרות, תוכן קל לקריאה, יעבוד טוב יותר להשגת מיקום גבוה בתוצאות החיפוש.

תגיות טייטל ודסקריפשן

אם תריצו חיפוש בגוגל, תוכלו למצוא אתרים רבים ללא טייטלים, או תגיות עם מידע מועט מאוד על תוכן האתר, החברה והמוצר. אחת ממטרות קידום האתרים היא לשייך את מילות המפתח הנפוצות בתחום בו החברה פועלת לאתר שלה. בנוסף לאתרים רבים אין דסקריפשנים כך שגם בהם אין מספיק מידע רלוונטי לצרכן. התגיות הן מה שגוגל מציג לגולש, לכן יש לחשוב מנקודת הצרכן ולכתוב תגיות עם תוכן יעיל ושימושי.

מילות מפתח

כדאי לצמצם את רשימת מילות המפתח. אם יש לכם רשימה גדולה, עדיף להגביל אותה לעשר מילות המפתח היעילות והנפוצות ביותר בתחום. כדאי למקד את פרויקט הקידום ולהציב מטרות ברורות. להשתמש במילים ספציפיות ולא במילים כלליות מידי. ממש לא מומלץ להתפזר ולהתחיל קמפיין אם מאות מילות מפתח. אין בכך תועלת.