אין משהו שמושך יותר לקוחות מאשר מבצעי 50% הנחה או דילים במחירים נוחים. במדינות רבות  בעולם קיימים אתרים המציעים קופונים במחירים זולים משמעותית על מוצרים שונים. מצד אחד בעל העסק מוכר את המוצר במחיר זול. מצד שני הוא מושך אליו לקוחות ומוכר יותר מוצרים ממה שהיה מוכר ללא המבצע. בעלי עסקים רבים משתמשים בשיטת מכירות זו. לאחרונה גם גוגל הבינו את הפוטנציאל הקיים בשיטת  הקופונים ופתחו את אתר Google Offers המספק שירות זה בארה”ב.

שיתוף פעולה בין גוגל לבעלי עסקים

Google Offers היא תכנית שיתוף פעולה בין גוגל ולבעלי עסקים. כל בעל עסק הרוצה לפרסם מבצע כלשהו, למשל 30% הנחה על מכשיר טלוויזיה התקף למספר שעות או ימים, יכול להירשם ל Google Offers ולהציג את המבצע באתר האינטרנט של הפרויקט. שיתוף פעולה כזה בין בית עסק לגוגל, מעלה את התנועה באתר וגם את המכירות.

עזרה מגוגל

כל מה שצריך לעשות הוא ליצור את ההצעה ולעלות אותה לאתר. גוגל ילמדו את כל מה שצריך לדעת על העסק שלכם, על הלקוחות, מי קהל היעד שלכם והאם יש לכם שירותים או מוצרים מסוימים אותם תרצו  להבליט. גוגל נותנים עזרה בהכנת ההצעה, במיקום העסק במפות גוגל ובבניית כרטיס העסק ב Google Offers. בנוסף לגוגל יש שירות לקוחות  כך שאל תהססו לפנות אליהם אם יש לכם שאלות.

קידום המצבעים

לאחר שתעלו את ההצעה היא תופיע באתר Google Offers . לאחר מכן יישלחו מיילים לכל מי שרשום לשירות באזור בית העסק. כשהלקוחות בוחרים את ההצעה, הם יכולים להדפיס את הקופון או להוריד אותו למכשיר הנייד. לאחר מכן הם יכולים להגיע לבית העסק עם הקופון ולממש אותו שם. כאשר אתם מפרסמים הצעות אטרקטיביות במיוחד, כדאי לשקול להביא עוד עובד באותו היום וכמובן לדאוג שיש מספיק מוצרים למכירה.

מימוש קופונים

על מנת לממש את הקופונים, וכדי שאנשים לא ישתמשו בהם יותר מפעם אחר, גוגל מעמידים לרשותכם שירות נוח. ניתן להוריד אפליקציית סריקה ואת אפליקציית Google Offers, לסרוק בעזרתן את הקוד וכך לממש את הקופון. כמו כך ניתן להיכנס לאתר ולהקליד את המספר המופיע על הקוד ו/או הברקוד. בנוסף אפשר להזין את הקוד דרך הטלפון: פשוט נרשמים לשירות, מכניסים את הקוד הנדרש בפעם הראשונה, ובשיחות הבאות המערכת תזהה את הטלפון המתקשר באופן אוטומטי.