קידום אתרים נחשב בעבר לעסק מאוד מפוקפק. בשנים האחרונות מקדמי אתרים הצליחו לשקם את שם התחום בעיקר הודות לאלגוריתם פנדה וגוגל שאילצו את המקדמים לפעול בדרכים הרבה יותר הוגנות לקידום. אולם עדיין, קיים קידום בכובע שחור. חלק ממקדמי האתרים עושים זאת כאשר הם יודעים שיענשו יום אחד. אחרים, מכיוון שאינם מבינים דבר וחצי דבר בתחום, ממשיך לקדם בצורות לא כשרות. במקרים רבים מגיעים בעלי אתרים למקדים ומבקשים מהם לשקם את האתר לאחר שחטף עונש בעקבות קידום בכובע שחור. אז מה  עושים?

ניתוח אתר

בדיוק כמו שמתנהגים עם חולה, כך צריך להתנהג עם אתר חולה. לעשות לו בדיקה כללית ומקיפה בכל דף ודף. לבדוק את התוכן הגלוי כמו גם את התוכן הנסתר. ניתן להשתמש בכלים רבים העומדים לרשות מקדמי האתרים. יש לבחון את צפיפות המילים. כי אם היא עוברת את 3-4 האחוז בדף, מדובר בדף עם תוכן לא טוב. יש לשקם כל דף ודף. כמו כן יש לבדוק האם יש צורך לנקות את האתר מקלוקינג (תוכן בצבע הרקע שהוכנס לאתר) וכמובן תוכן כפול וקישורים ממומנים. מדובר כאן בניקוז רעלים.

בקשה לבדיקה מחדש ע”י גוגל

במקרה והאתר היה מחובר לכלי המנהלים וגם אם לא. יש לחברו ואז לשלוח בקשה לבדיקה מחדש ע”י גוגל. בהגשת המסמך, אתם אומרים לגוגל: “תראו, אנחנו ידועים שהיינו לא בסדר, פעלנו בצורה לא טובה וקידמנו את האתר בכובע שחור, סלחו לנו ותנו לנו הזדמנות שנייה”. את הבקשה מחדש יש להגיש אך ורק אחרי שהסרתם את כל גורמי הקידום השחור מהאתר. יש להראות נכונות לשיפור. את תשתמשו בתירוצים –  פשוט טפלו בבעיה.

כלי להסרת קישורים

במקרה וקניתם אלפי קישורים לאתר או שהאתר שלכם הופגז ע”י מתחרים ביותר קישורים מהחול אשר על שפת הים, יש לכם אפשרות להגיש בקשה להסרת קישורים ע”י גוגל דרך כלי מנהל האתרים. מדובר בכלי חדש. הכלי לא יסיר את הקישורים באופן פיזי מהאתר, אלא יגרום לגוגל להתעלם מהם כאילו הם לא קיימים. לכן לא תהיה להם כל השפעה על האתר. כך תצליחו להראות נכונות מקסימאלית לשיפור המצב.