שיווק באינטרנט לעסקים קטנים

כיום כבר ידוע ומוכח מעבר לכל ספק כי האינטרנט הוא שוק הפרסום הגדול ביותר מבחינת היקף צופים, זהו תחום שמראה אחוזי צמיחה עקביים בכל שנה והוא הולך ומשתלט על תקציבים שבעבר הופנו לטלוויזיה ולעיתונות המודפסת. עבור עסקים קטנים, שיווק באינטרנט פותח פתח לשפע הזדמנויות שיווקיות ואסטרטגיות של הגעה לקהל לקוחות חדש. זהו אפיק פרסום ושיווק זול יותר ברוב המקרים, אפשר היום להיות ממוקדים מאוד ולעקוב אחר תוצאות בזמן אמת.

 

המאמר הבא ינסה לתת טיפים ואסטרטגיות של שיווק באינטרנט לעסקים קטנים, ניצול הכלים האיכותיים והרלבנטיים הקיימים ברשת ועל ידי גורמים מקצועיים בתחום.

 

מודעות טקסט במנוע החיפוש גוגל

דרך מרכזית ופופולארית מאוד של שיווק באינטרנט לעסקים קטנים היא פתיחת קמפיין של פרסומות ממומנות במנוע החיפוש של גוגל. זהו הכלי דרכו מרבית הגולשים ברשת מוצאים מידע – גם בעידן פייסבוק – כך שפרסומות טקסט המופיעה כאשר גולש מחפש ביטוי מסוים יכולה להיות מאוד יעילה וליצור תנועת גולשים לאתר העסק במהירות.

 

אתר אינטרנט איכותי ושיווקי: האלמנט הראשון ואחד החשובים שבהם בכל פעילות שיווק באינטרנט לעסקים קטנים הוא הקמת אתר אינטרנט איכותי ושיווקי. כל עסק חייב נוכחות אינטרנטית כיום, כאשר עסקים ללא אתר או שלכל הפחות לא מתחזקים נוכחות בפייסבוק ואינדקסים שונים, פשוט מאבדים לקוחות פוטנציאליים בכל יום והופכים לאט לאט לפחות רלבנטיים. האתר לא חייב להיות גדול ומפואר, אך עליו להיות כתוב טוב, להכיל עיצוב מושך ופשוט, תכנים בעלי ערך מוסף לגולש ועוד. כמובן שאתר טוב צריך גם שהגולשים ימצאו אותו. לכאן נכנס לתמונה קידום אתרים.

 

קידום אתרים

בשנים האחרונות שומעים כל הזמן על קידום אתרים. פעילות זו למעשה חשובה מאוד להצלחה שיווקית ומסחרית מפעילות מקוונת, באמצעות תהליכים מקצועיים שונים גורמים לכך שהאתר של העסק ימוקם גבוה יותר בתוצאות החיפוש של גוגל לביטויים מסוימים ורלבנטיים – בתוצאות האמיתיות ולא הממומנות כפי שצוין בסעיף הראשון. קידום אתרים מצריך עבודה ממושכת כגון כתיבת תכנים רציפה ואיכותית, בנייה והתאמה טכנית של האתר על מנת שייסרק בצורה אופטימאלית על ידי גוגל ושאר “סודות מקצועיים”, אך זה בהחלט מספק תוצאות.

 

אינדקסים לעסקים: אפשרות ותיקה ולא מזיקה של שיווק באינטרנט לעסקים קטנים היא רישום לאינדקסים אינטרנטיים לעסקים. אלו מציעים לרוב רישום בחינם או בעלויות נמוכות, עם פתיחת פרופיל עסקי בהתאם לקטגוריות מקצועיות.

 

פעילות במדיה חברתית: מילת הבאזז הכי גדולה בשיווק אינטרנטי כיום היא מדיה חברתית. מבחינת שיווק לעסקים קטנים זוהי אסטרטגיה יעילה, נוחה ובעיקר זמינה מאוד. מדיה חברתית היא כל אותן רשתות חברתיות ויישומים חברתיים באתרים – בעיקר פייסבוק וגוגל+ אבל לא רק בהן. שיווק ויראלי ואיכותי ניתן לייצר כיום משלל פלטפורמות כמו יוטיוב, פינטרסט, פליקר ועוד..   

כמובן שבכל הקשור לשיווק במדיה חברתית, בראש ובראשונה מדובר על שיווק בפייסבוק.  עסקים קטנים חייבים ליישם נוכחות בפייסבוק למשל, לתפעל עמוד עסק פעיל, עם תכנים רלבנטיים ובעלי ערך המועלים מדי כמה ימים. השאיפה צריכה להיות כמה שיותר אינטראקציות חברתיות עם גולשים, הן בפייסבוק עצמה והן על מנת להכווין גולשים ותכנים אל האתר הראשי של העסק.

 

פעילות שיווקית מומלצת בהקשר זה של שיווק באינטרנט לעסקים קטנים היא הצעת מבצעים מיוחדים לגולשים העוקבים אחר עמוד העסק בפייסבוק למשל.

 

קמפיין פרסום ממוקד ברשת התוכן של גוגל: בדומה להצגת פרסומות טקסט בעמוד החיפוש של גוגל, ניתן להריץ קמפיין פרסומי ברשת התוכן של גוגל – רשת הפרסום הגדולה בעולם. אפשר להציג מודעות מכל הסוגים, באתרים ספציפיים או לפי קטגוריות וביטויי מפתח ואף בפרסום ממוקד בסמארטפונים וטאבלטים.

 

ניהול בלוג: בעלי עסקים קטנים השולטים בפעילות אינטרנטית, יכולים לפתוח בלוג ולנהל אותו כך שיכלול תכנים שוטפים ורלבנטיים לפעילות העסק, כולל קישורים מתאימים לאתר העסק או לעמוד הפייסבוק.   ניהול בלוג תורם כיום בעיקר למיתוג אישי ועסקי של הארגון, אך לצד זה, בלוג עדכני ובעל תכנים איכותיים עשוי להוות קרקע תומכת נהדרת לקידום האתר הראשי של החברה.

 

לסיכום: ישנן דרכים רבות לגבש אסטרטגיה יעילה של שיווק באינטרנט לעסקים קטנים, הרשת מציעה שפע של כלים, חלקם זולים וחלקם יקרים יותר, ובהחלט אפשר להשיג תוצאות איכותיות. עבודה עם אנשי מקצוע מנוסים תאפשר בניית אסטרטגיה נכונה לשיווק בהתאם ליעדי הלקוח ותקציב הפרסום הקיים.

 

נכתב ע”י  https://www.ad-media.co.il/