שאלות נפוצות על קידום אתרים

עולם קידום האתרים מתחלק ל 3 חלקים. אנשים שמקדמים את האתר שלהם בעצמם, חברות גדלות שמקדמות אתרים ללקוחות רבים ומקדמים הפועלים באופן עצמאי עם לקוח אחד או עם מספר קטן של לקוחות. במקרה ובחרתם לקדם את האתר שלכם בעצמכם, ככל הנראה יש לכם המון שאלות ודברים לברר על התחום. אנשים רבים מעלים שאלות אלו בבלוגים, פורומים או שואלים מקדמי אתרים מקצועיים. באתר SEOMOZ   פרסמו כמה תשובות לשאלות נפוצות.

 

 

אני מקדם את האתר לפי הכללים אבל הוא לא זז. מדוע זה קורה?

 

מנוע החיפוש מבוסס על אלגוריתמים. לכן כל הכללים חלים על כולם. בדרך כלל האלגוריתמים פועלים באותו האופן על כל האתרים, אך המציאות הרבה יותר מורכבת מזה ונסיבתית. לגוגל יש מעל 200 פקטורים הקובעים את דירוג האתר. רבים מהפקטורים האלה מורכבים מחלקים נוספים. האלגוריתמים משתנים כמה פעמים במהלך היום. לפעמים יוצאים אלגוריתמים חדשים כמו פנדה או פינגווין והחוקים משתנים. צריך תמיד להיות עם האצבע על הדופק. עבודת הקידום צריכה להיות דינמית. עקבו אחרי השינויים ושנו את העבודה בהתאם לאלגוריתמים החדשים של גוגל כדי לא להישאר מאחור.

 

מה עדיף לעשות: להשקיע בבניית קישורים או בתוכן?

לאנשים רבים אין את הזמן להשקיע בשניהם. רבים מהם בוחרים להשקיע רק בבניית קישורים או רק בכתיבת תוכן. האמת היא שממש לא כדאי למקד את כל העבודה רק על קישורים או רק על תוכן. יותר מידי קישורים יפגעו באתר. ומצד שני, אם תעדכנו יותר מידי תוכן, בגוגל עלולים לחשוב שמשהו לא טוב קורה. לכן צריך להשקיע באותה מידה בשניהם. קחו לכם יום או יומיים בשבוע והחליפו במהלכם לינקים עם כמה אתרים. אפשר לעדכן את האתר במאמר אחד או שניים ביום, אבל לא מעבר לכן. גם אם תעדכנו 2-3 פעמים בשבוע את האתר תראו תוצאות טובות. אתרים של בעלי עסקים הם לא אתרי חדשות. אם תעלו כל חמש דקות מאמר חדש לאתר, גוגל עלולים לחשוד שמשהו לא תקין מתרחש.

 

האם שווה לקחת את הסיכון ולעבוד בשיטות קידום שחורות?

ממש לא. כל אחד יכול לדעת בקלות אם באתר שלכם יש לינקים קנויים או לא. כל מה שצריך לעשות הוא להריץ בדיקה ב Site Explorer. אם כל אחד יכול לגלות זאת בקלות, אז תחשבו עד כמה קל לגוגל לגלות אתר עם קישורים קנויים ולהעניש אותו. קידום שחור יכול להשתלם לטווח קצר מאוד, אבל בסופו של דבר, גוגל יעלו  על אתר שמקודם בצורה שחורה ויענישו אותו.