קידום אתר בעזרת פעולות מאחורי הקלעים

אתר הוא כמו במה והקוראים הם כמו קהל. הם צופים בסרטונים, קוראים מאמרים וכתבות ולפעמים גם נמצאים בתהליך אינטראקטיבי עם האתר. לפני שיוצאת הצגה חדשה, אנשי התאטרון עובדים קשה מאחורי הקלעים. כך גם יש להתייחס לאתר. כמו שלתאטרון יש את מאחורי הקלעים, שם השחקנים עובדים ומכינים את ההצגה, כך גם לאתר יש אזור המוגדר כך. כל בעל אתר ומקדם אתרים חייב להכיר את האזור הזה. ביצוע פעולות נכונות מאחורי הקלעים יעזור לקידום האתר במנוע החיפוש.

 

תקינות הקוד

מה שנמצא מאחורי הקלעים הוא בעצם קוד האתר. הקוד צריך להיות יעיל עד כמה שניתן ועם מינימום טעויות.  ברשת תוכלו  למצוא מספר כלים שיעזרו לכם לאתר את הטעויות. ככל שהקוד יהיה נקי יותר כך האתר יהיה קל יותר לסריקה למנוע החיפוש. בקשו מבונה האתר לתקן את הקוד. דאגו שהתכנים בדפים האתר יהיו נגישים למנוע החיפוש. תבדקו שהוא קורא אותם בצורה הנכונה. אפשר לבדוק את זה ב”עותק שמור” בגוגל. שם תוכלו לראות איך מנוע החיפוש רואה את האתר.  אם תפריט מסוים לא מופיע, או שכקטגוריות לא נראות כמסודרות נכון –  פנו לבונה האתר ובקשו ממנו לתקן את הטעויות.

לינקים במקומות נכונים

אם יש לכם הרבה  קטגוריות בתוך האתר. אם מיקמתם הפניות בתוך מאמרי האתר לחלקים אחרים ממנו, אל תשימו את הלינקים בתחילת הכתבה אלא בחלקה השני. הפנייה בראש הדף אומר למנוע החיפוש לא לקרוא את המאמר, אלא ללכת קודם ללינק. בנו את התוכן כך שמנוע החיפוש יקרא קודם את כותרות האתר ואת התוכן ורק אחר כך את הלינקים לדפים האחרים.

התאמה בין התוכן לכותרות

חשוב להתאים את מילות המפתח לקטגוריות האתר. אם יש לכם לינק בנושא מסוים דאגו שמילות המפתח בו תואמות לנושא האתר. זה עוזר למנוע החיפוש להבין את נושא הדף בצורה טובה יותר. על תערבבו לינקים בנושאים שאינם שייכים לאותה הקטגוריה באתר. בנו כותרות מתאימות לאתר ולדפי האתר, ועל תשכחו לרשום גם בהם את מילות המפתח. לפי הכותרות המשתמש צריך להבין מידית במה עוסק האתר. זה לא המקום להיות מסתורי אלא ברור ככל האפשר. אל תבנו כותרות ארוכות מידי כי הם יופיעו חתוכות במנוע החיפוש.