קידום אתרים לפורטלים

החשיבות של קידום אתרים לפורטלים

בעבר, היו מעט פורטלים יחסית, גם בעולם וגם בישראל, ואלו שהיו קיימים, נחשבו לחזקים ולמובילים מאד. עם הזמן, הפורטלים נחלקו לשני סוגים: הסוג הראשון הוא פורטל תוכן. פורטל שכזה יכלול בתוכו תכנים מגוונים מאד. מעת לעת נפתחו ונסגרו פורטלי תוכן רבים, ולמעשה המצב היום הוא שהפורטלים שנשארו, הם גם אלו שהיו בתחילה: בין אם מדובר על פורטלים כמו YAHOO העולמית, או וואלה! או נענע הישראליות. הסוג השני של פורטלים, אשר קידום אתרים לפורטלים מתמקד בו בעיקר הוא: פורטלי היעד.

הקשר בין פורטלי יעד לבין קידום אתרים לפורטלים

בעצם, ברגע שנוצרו פורטלי יעד והם החלו להתרבות, כך גם נוצר הצורך של קידום אתרים לפורטלים. פורטלי יעד הם פורטלים שמכוונים למטרה מאד מסוימת וספציפית. פורטל היעד המפורסם ביותר בעולם הוא כמובן גוגל – שהוא פורטל יעודי לצורך של חיפוש אתרים. בעצם גוגל הוא האתר המרכזי שבו מקיימים היום קידום אתרים לפורטלים שונים. יכול להיות פורטל ייעודי שיתמקד בנושא רפואה משלימה, פורטל שיתמקד בנושא ריהוט, פורטל בנושא מוסדות לימוד, ועוד ועוד עשרות סוגים שונים של פורטלי יעד.

מה אפשר למצוא בתוך פורטל יעד? כל חומר שקשור לנושא שלו – בין השאר נושא מקצועי רב, מידע מועיל ושימושי, וכמובן מידע על מוסדות מסחריים שעוסקים בתחום כמו הפורטל עצמו. בין השאר מפרסומים כאלה הפורטל מכניס כסף לבעליו. על מנת שכמה שיותר מוסדות מסחריים יפנו אל הפורטל, יש צורך בתהליך של קידום אתרים לפורטלים. היום כבר אין פורטל מוביל אחד לכל תחום – אלא בכל תחום ניתן למצוא מגוון רחב של פורטלים מעניינים. על מנת שהפורטל שלכם יוביל בתוצאות החיפוש, אתם צריכים לבצע קידום אתרים לפורטלים.

הדרך הנכונה לביצוע קידום אתרים לפורטלים

כאשר מדובר על קידום אתרים לפורטלים, אפשר להפעיל כלים רבים מאד של אופטימיזציה, משום שפעמים רבות הפורטלים הם המובילים בתוצאות החיפוש, בעזרת קידום אתרים לפורטלים. למה הכוונה? במקרים רבים אם לדוגמא אדם יחפש “חנות חיות”, הוא ימצא את עצמו מגיע ראשית אל פורטל בנושא חיות מחמד, כולל כל המידע בנושא, וכן קישורים לעסקים העוסקים בתחום.

מכיוון שמטבעם פורטלים הם גם אתרים גדולים יחסית, ניתן לקדם בהם דפים רבים מאד, להכניס מאמרים רבים – ובכולם לשלב כמובן מילות מפתח מתאימות. בעזרת קידום אתרים לפורטלים, הפורטל שלכם יוכל להיות המוביל בתחומו, לטפס בתוצאות החיפוש השונות, ולמשוך כמה שיותר גולשים סקרנים, וכמובן גם בעלי עסקים שישמחו לפרסם את העסק שלהם דרך הפורטל שלכם.