קידום אתרים לעסקים קטנים

מה זה קידום אתרים לעסקים?

בואו נבחן את ההתפתחות של השוק הכלכלי יחד עם האינטרנט. בתחילה, עצם העובדה שלעסק שלכם היה אתר, הפכה אותו לאטרקטיבי מאד ולמיוחד. בהמשך, עוד ועוד עסקים גילו את הפוטנציאל הגדול שיש באינטרנט, ובתוספת התפוצה הרחבה שלו בכל בית בישראל ובעולם, והדומיננטיות העולה של מנוע החיפוש גוגל, הגענו למצב שבו קידום אתרים לעסקים הוא תהליך שאי אפשר בלעדיו. קידום אתרים לעסקים משמעותו לגרום לכך שהאתר שלכם יופיע בתוצאות הגבוהות ביותר במונעי החיפוש, כאשר הכוונה היא בעיקר לגוגל, אך גם למנועים נוספים בארץ ובעולם. מדוע חשוב שהתוצאה תהיה גבוהה במנוע החיפוש? משום שכיום רוב הגולשים שמחפשים מידע באינטרנט, ורוצים לברר דברים על מוצרים ועל שירותים – עושים זאת דרך מנועי החיפוש, ופשוט נכנסים לתוצאות הראשונות שהם רואים.

ואיך מבצעים קידום אתרים לעסקים?

קידום אתרים לעסקים יכול להתבצע במספר תהליכים, שגם יכולים להתקיים במקביל. הרכיב המרכזי של כל התהליך הוא מילות המפתח – כלומר, המילים שבאמצעותן אנשים ימצאו את האתר שלנו במנועי החיפוש. בחירה נכונה של מילות מפתח משפיעה על כל התהליך של קידום אתרים לעסקים, ולכן חשוב שהמילים יהיו על הגבול שבין הכללי לפרטני, כאשר יש כמובן חשיבות גם לסוג העסק. אם אתם עסק שיש לו מתחרים רבים, ניתן ראשית להשקיע במילות מפתח יותר ספציפיות שידגישו את הייחוד של העסק שלכם (לדוגמא: “טיפול עם פרחי באך ודיקור סיני”), וכאשר האתר שלכם כבר גדול וותיק יותר, אפשר להמשיך בתהליך של קידום אתרים לעסקים ולהתקדם אל מילות מפתח כלליות יותר (עם נמשיך עם הדוגמא הקודמת, אז אפשר לשלב גם מילים כמו “רפואה אלטרנטיבית). את מילות המפתח משבצים למעשה בתוך התכנים השונים שיש באתר. היום, התוכן הוא המלך – מי שיש לו תוכן רלוונטי, מעניין, איכותי, עדכני ומיוחד – הוא זה שמקודם בצורה טובה יותר במנועי החיפוש. זכרו, שבתחום של קידום אתרים לעסקים, האיכות של התוכן – לעד תהיה עדיפה על הכמות.

מי מבצע קידום אתרים לעסקים?

כיום, יש חברות רבות שמבצעות קידום אתרים לעסקים. אז איך אתם תדעו לבחור את החברה הנכונה? ראשית, התחום של קידום אתרים לעסקים הוא חדש יחסית בישראל, וקיים מזה כשלוש שנים לערך בארץ. לכן, ככל שלחברה יש יותר ניסיון מוכח בתחום של קידום אתרים לעסקים – כך היא עדיפה יותר. כמובן שמומלץ גם להתרשם מעבודות קידום שהחברה עושה, ולראות אילו שירותים היא נותנת במסגרת קידום אתרים לעסקים – האם היא גם מעניקה שירותי מדידה ומעקב אחרי האתר, עם אילו מנועי חיפוש היא עובדת וכיו”ב – בסופו של דבר תוכלו לבחור את החברה הטובה ביותר והמקצועית ביותר, שתבצע קידום אתרים לעסקים שלכם בהצלחה רבה.