קידום אתרים בפייסבוק האם יש דבר כזה

פייסבוק אמנם הוקמה הרבה אחרי גוגל, אבל למרות זאת, נאספו סביבה לא מעט מיתוסים הנוגעים לקידום אתרים. העובדה שאפשר להעלות לפייסבוק תכנים בלי הגבלה ולעיתים קרובות גם בלי ביקורת או סינון, יצרו צפייה אצל רבים שאפשר להשתמש בפייסבוק גם לקידום אתרים אורגני. אילו מיתוסים הם נכונים ואלו לא ? כל התשובות המעודכנות ביותר שבנמצא לפניכם.

קישורים מפייסבוק

למרבה האכזבה, הקישורים מפייסבוק הם לא ממש קישורים אלא הפניות. בעבר היה קישור אחד רגיל מעמוד הפרופיל שלכם, אך כעת גם קישור זה הוא למעשה הפנייה פנימית של פייסבוק. אפילו אם גוגל יכול לקרוא חלק מההפניות האלו, אין להן טקסט קישור, ולכן הן פחות אפקטיביות לקידום.חשוב לדעת שגם הוספת קוד ידני של קישורים, אפילו בתוך iframe  (קוד חיצוני שאפשר להטמיע בעמודי פייסבוק) עובר סוג של סינון ולא נשאר כמו שהוא (בדיוק כמו שכל הקישורים בוורדפרס היוצאים מתגובות תמיד יהיו nofollow).

קידום של דף פייסבוק

הרבה בעלי אתרים רוצים לקדם את הדף של האתר שלהם בפייסבוק מתוך מחשבה שקל יותר לקדם אותו מאשר את האתר הראשי שלהם. למרות שאפשר לקשר לדף זה מאתרים אחרים ולקדם אותו כמו כל עמוד אחר, לגוגל אין גישה מלאה לתכנים בדף, ולכן פעולות הקידום האלו גם הן לא מאוד אטרקטיביות. סקרים שונים מצאו שמרבית העמודים בפייסבוק של אתרי האינטרנט הגדולים וחברות הרשומות במדד Fortune, נמצאים הרחק מאחורי האתרים המקוריים בתוצאות החיפוש. קידום עמודי פייסבוק טוב בעיקר למצבים זמניים בהם אין לכם עדיין אתר אינטרנט משלכם.

לייקים והמלצות

כרגע אף אחד לא ממש יודע האם גוגל באמת יכול לקרוא לייקים של פייסבוק והאם הוא מתחשב בהם בדירוג אתרי אינטרנט. “החיפוש החברתי” של גוגל המציג אתרים שחברים שלכם  המליצו עליהם, מוגבל כרגע ל Twitter, Gmail   (גם שם אפשר לשתף קישורים דרך שורת הסטטוס) וגוגל + בלבד.סקרים שונים הראו שעמודים עם הרבה לייקים נוטים להיות ממקומים גבוה גם בתוצאות החיפוש, אך כנראה שהאתרים האלו פשוט קיבלו גם הרבה קישורים בגלל הפופולאריות שלהם.

הטמעת תגובות פייסבוק בתוך האתר

דווקא בתחום זה, אפשר להשתמש בפייסבוק כדי לעזור לקידומו של אתר מסוים. כרגע גוגל יכול לקרוא תגובות פייסבוק המוטמעות באתרים אחרים, ותגובות אלו בהחלט מוסיפות לערכו של הדף מכיוון שהן אותנטיות. הטמעת תגובות באתרי אינטרנט אמנם היו אפשריות גם קודם, אבל העובדה שכמעט כולנו מחוברים לפייסבוק גם דרך אתרים חיצונים, הופכת את תגובות הפייסבוק לזמינות ופופולאריות יותר. יתרה מכך, כאשר מישהו מגיבה לתגובה שלנו , נקבל על כך התראה בתוך פייסבוק, והסיכוי שנחזור לאתר המקורי ונגיב לתגובה על התגובה, עולה.