קידום אתרים באייפון האם יש דבר כזה ?

העלייה בגלישה ממכשירי טלפון חכמים בעלייה מתמדת. ישנם אתרים המדווחים על כך שיותר מחצי מהנכנסים לאתר שלהם משתמשים בטלפונים חכמים כמו האיפון או הגלקסי, דבר המחייב את כל בעלי האתרים לייצר אתרים נוחים לשימוש במדיה החדשה הזו.

קידום אתרים

בתחום קידום האתרים הסטנדרטי הדבר החשוב ביותר הוא לייצר דפים המותאמים לגלישה במובייל והנשמרים תחת הספרייה: m.sitename.co.il, בנוסף לספריית ה- www.sitename.co.il. את הדפים הללו כדאי ורצוי להגיש לגוגל כדי שייתן לכם עדיפות בחיפוש מטלפונים סלולריים. העדיפות הזו עדיין לא הוכחה, אך ישנו שיפור במיקומים בתוצאות חיפוש אם יש לכם אתר סלולרי מתאים למכשירי איפון ואנדרואיד.

בנוסף להגשת האתר שלכם למנוע המובייל של גוגל, ישנם מנועי חיפוש המשולבים באפליקציות שונות הנותנים עדיפות לאתרים שבנויים בורה נוחה לגולש הנייד. כדאי ושווה להגיש את האתר שלכם לכל אלו.הקידום החדש הוא ממוקד הרבה יותר, גולשים מקלידים פחות מילים בזמן הגלישה דרך האייפון ולכן כדאי לכם לבחור מילים פשוטות כדי לקדם את האתרים שלכם עליהם.

פרסום מקומי

קידום אתרים על ידי שימוש בפרסומות באפליקציות תופס תאוצה בחודשים האחרונים והוא עשוי לעלות שלבים רבים עד לשלב שבו בעלי אתרים רבים יעדיפו את הפרסום הזה על פני ערוצי פרסום אחרים.
פרסום לגולשים הניידים מאפשר להרבה אתרים להגיש פרסומות על פי המיקום הגיאוגרפי שבו הגולש נמצא, לדוגמא – מסעדה יכולה להציע קופון לכל מי שנמצא כרגע בטווח של כמאה מטרים מהמיקום שלה.

יצירת אפליקציה

הרבה מאוד אתרים מגלים שכדי להם ליצור אפליקציה מותאמת גם לאיפון וגם למשתמשי האנדרואיד, מאחר והאפליקציה יכולה להוביל לשימוש רב יותר בתכני האתר וגם יכולת ההתאמה שלה למבנה של הטלפון (מסך קטן יחסית) עוזרת לגולש להפעיל את האתר ולקבל את התוכן בצורה קלה ובמהירות.

קידום דרך רשתות חברתיות

גלישה דרך מכשירי טלפון חכמים הופכת את הגולש לחשוף, מה שנקרא: אנחנו יודעים מי אתה. יש לנו את הפרטים האמיתיים עליך שהחשוב מכולם הוא מספר הטלפון שלך. כל מי שמקדם את האתרים שלו דרך רשתות חברתיות יכול להמשיך אותו הדבר (כמובן ם יצירת דפים מותאמים לגודל של האייפון), מאחר וכרגע השימוש בשיתוף דרך רשתות כמו פייסבוק או foursquare הינו נרחב ביותר וצפוי להישאר כזה. אפשר יהיה לייצר קופונים מיוחדים או תוכן ממוקד לגולש גם על פי החשיפה שלו ומה שהוא מייצר ברשתות חברתיות. אפשר לקדם בקלות על ידי מציאת מובילים חברתיים ולבקש מהם להזכיר את האתר שלכם בפעם הבאה שהם שולחים עדכון מהסלולרי.
יש קידום אתרים באייפון והוא מתמקד יותר בחוויית המשתמש מאשר בעלייה בתוצאות החיפוש, מומלץ לכל בעל אתר לוודא איך נראה האתר שלו באייפון ולנקוט בצעדים ההכרחיים להתאמתו לדפדפנים של מכשירים ניידים.