קידום אתרים אירופה

אירופה מהווה שוק נהדר להרבה מאוד מוצרים השימוש הנרחב באינטרנט ובכרטיסי אשראי גורם לרבים להתאמץ להתאים את האתרים שלהם לשימוש נוח על ידי גולשים אירופאים. הגולשים האירופאים מהווים חלק נכבד מסך הגולשים אבל צריך לדעת איך לדבר איתם ועוד יותר מזה איך להגיע אליהם.

 

אירופה – ריבוי שפות

 

קידום אתרים באירופה הינה משימה לא פשוטה ומורכבת הדורשת עבודה רבה ומדויקת. אירופה מורכבת ממדינות רבות וחשוב יותר, משפות רבות. כל תר שרוצה לפנות לקהל יעד באירופה צריך לתרגם את האתר שלו ללא פחות מ-10 שפות כשהמובילות שבהן הן: גרמנית, צרפתית וספרדית. בנוסף גם רוסית היא שפה מובילה כמו גם כל השפות הסקנדינביות: דנית, נורווגית, שבדית, פינית, ועוד לא הזכרנו בכלל את מגוון השפות במזרח אירופה.

גם באותה מדינה באירופה, כמו למשל שוויץ, אפשר שיהיו שלוש שפות במקרה הזה גרמנית, צרפתית, ואיטלקית. ובמקרים אלו חשובה התאמת האתר למיקום בו הגולש נמצא.

 

השימוש בשפה זרה לא קל במיוחד כשלוקחים בחשבון שלכל מדינה יש ניואנסים משלה לשימוש בשפה, סלנג מקומי, ומילים שמובניהן משתנים. צריך להיות זהירים ביותר ביצירת האתרים בשפות זרות ותמיד לוודא עם אנשים מקומיים שהשימוש בשפה שבאתר שלכם הוא נכון, אינו פוגע בטעות באף אחד והסגנון התחבירי הוא זה שאכן משתמשים בו.

 

בנוסף כדאי לתת את הדעת על רכישה של סיומות הולמות לדוגמא קנייה של שם אתר המסתיים ב- co.uk לשוק הבריטי, או co.nl להולנד. בחלק מהמדינות רק תושבים מקומיים יכולים לקנות את הדומיין המקומי.

 

קידום אתרים

 

באירופה רבים המשתמשים בגוגל כמנוע חיפוש אבל בהרבה מדינות גם מנוע החיפוש של יאהו מקבל אחוזים נכבדים מסך החיפושים. בנוסף, בכל מדינה יש את מנועי החיפוש הפרטיים שלה המשמשים את תושבי המדינה בשפה שלהם ונותנים עדיפות לאתרים מקומיים.

 

קידום האתר שומר אמנם על כל העקרונות של קידום אתר במנוע חיפוש אבל צריך לתת את הדעת על שימוש נכון בשפה ועל עבודה מרובה ביצירת קישורים מקומיים. זאת אומרת יצירת קשר עם אתרים מקומיים בשפה הרלוונטית והחלפת קישורים איתם.

 

דרך נוספת לקידום אתרים היא על ידי רכישת פרסומות באתרים מובילים במדינות הללו, או במנועי חיפוש. גם כאן כדאי לעשות עבודת הכנה מקדימה, לבדוק את הרגלי הגלישה של קהל היעד בכל מדינה, באיזה מנוע חיפוש הם משתמשים, או באיזה אתרים הם מבקרים וכך לפנות אליהם.

 

הפרסום באירופה הינו יקר מאוד ולכן כדאי להתחיל בזהירות רבה ובבדיקה מתמדת של כל קמפיין לקידום אתר כדי לוודא שהרווחים אכן עולים על ההפסדים.

 

רשתות חברתיות – גם באירופה

 

שווה לכל אתר המעוניין להיכנס לשוק האירופאי ליצור קשר עם חברות מקומיות או ספקי שירות בשפה המיועדת כדי לייצר תוכן רלוונטי שאפשר יהיה לקדם דרכו את האתר ברשתות חברתיות מקומיות עם יצירת תוכן רלוונטי למקום. כדאי לברר מהם החגים המובילים ולייצר בז סביבם, כדאי לברר עוד על מנהגים מקומיים ולהדגיש אותם בתקשורת עם הגולשים.