פרסום ממומן בפייסבוק – למה הוא חשוב ואיך עושים את זה?

אם החלטתם, שאתם רוצים לקדם את העסק שלכם בפייסבוק סביר להניח, שקיבלתם החלטה טובה. בהמשך נסביר למי הוא מתאים, למה הוא חשוב ואיך ניתן לעשות את זה

מה זה פרסום ממומן בפייסבוק?

פרסום ממומן בפייסבוק מאוד דומה ברעיון שלו לקידום הממומן בגוגל. כלומר, מעבירים תשלום לפייסבוק בתמורה להצגת מודעה או פוסט מסוים בתדירות גבוהה יותר ולקהל היעד, כפי שהוא הוגדר מראש. דבר נוסף שמוגדר מראש הוא התקציב ומסגרת הזמן של הקמפיין וכך יש לכם שליטה ובקרה על הקמפיין שלכם.

החשיבות

פייסבוק היא הרשת החברתית הגדולה ביותר והיא מהווה תחרות קשה לגוגל על נתח ההכנסות מקידום ממומן. למה זה כך? מפני שעסקים רבים הבינו כבר מזמן, שהם לא רוצים לחכות עד שקהל היעד שלהם יחפש אותם ומעדיפים להגיע בעצמם אל קהל היעד שלהם ולהציע את עצמם באופן יזום. למעשה, עסקים רבים מדווחים על הבדל משמעותי בין הגדילה שלהם באמצעות גוגל לבין הגדילה שלהם באמצעות פייסבוק.

האתגר

עד עכשיו, סביר להניח, שהתהליך נשמע לכם מאוד קל: פשוט מייצרים מודעה ומאפיינים לה קמפיין. אבל האמת היא, שיצירת קמפיין פרסום ממומן בפייסבוק, שגם יהיה יעיל ויביא לקוחות חדשים היא מאוד מורכבת. זאת, מפני שצריך להבין את הרגלי הגלישה של קהל היעד, להבין מה הוא מחפש ואיך אפשר להגיע אליו בדרך הטובה ביותר. בדיוק בגלל זה יש חברות שמתמחות בכך ויכולות לעשות זאת עבורכם באופן מקצועי!

הגדרת קהל היעד

ההגדרה של קהל היעד היא אחד החלקים החשובים ביותר לכל קמפיין פרסום ממומן בפייסבוק וזאת, מפני שרק כך המודעה תגיע אל האנשים הרלוונטיים וכך הסיכויים לכניסת לקוחות חדשים תגדל משמעותית. הרי אם המודעה מופיעה אצל אנשים, שהם ממש לא קהל היעד, מן הסתם, הכסף שהושקע לא יוחזר וירד לטמיון. היות שכך, חשוב לנסות להבין מהו טווח הגילאים של קהל היעד, המגדר, אזור המגורים, הרגלי הגלישה שלו ועוד.

תזמון

אומרים, שטיימינג זה הכל בחיים ויש מקרים, שבהם זה ממש נכון! הכוונה היא לכך, שחשוב מאוד לדעת מתי כדאי לפרסם את המודעה בהתאם לקהל היעד ובהתאם לעסק. לדוגמה, אם קהל היעד הוא שומרי שבת, אין סיבה לפרסם את המודעה בשבת. אם העסק שלכם עובד עד השעה 17:00, יהיה פחות רלוונטי לחשוף את המודעה בשעה 20:00 וכך הלאה.

היתרון של עבודה עם חברה

כאמור, חברה שמתמחה בקמפיינים של פרסום ממומן בפייסבוק תוכל ליצור עבורכם את הקמפיין המתאים ביותר לעסק ולקהל היעד שלכם. אבל בנוסף, היא גם תוכל להיות במעקב אחר תוצאות הקמפיין ולהתאים אותו ולשפר אותו לפי הצורך. כך אתם תוכלו לעסוק בעסק שלכם וחברת הקידום כבר תדאג לחשיפה שלו בפייסבוק.