פרויקט Google Art מתרחב ומשתפר

בשנה שעברה גוגל השיקו את פרויקט Google Art . המטרה שעמדה לנגד עיני מהנדסי גוגל היא להפוך כמה שיותר יצירות אומנות לנגישות לקהל דרך אתר האינטרנט של הפרויקט. מאז מיליוני גולשים צפו באלפי יצירות אומנות מערבית מתוך 17 מוזיאונים מרחבי העולם. כיום ב Google Art יש מעל ל 30,000 יצירות מתוך כ 50 מוזיאונים. מאז שהפרויקט עלה לאוויר, הרבה אנשים ואומנים העלו הצעות כיצד לשפר את השירות החדש של גוגל. יחד עם זאת מוסדות רבים ביקשו לצרף את יצירותיהם לפרויקט.

 

הרחבת תחומי האומנות

 

בעקבות הביקוש הרב, כיום הצפייה ביצירות אינה מיועדת אך ורק לציורי האומנות המערבית אלא  גם לאומנות אוריינטלית, עממית ואפילו אומנות רחוב. כך שעכשיו ניתן לראות בין  היתר פסלים מהודו וציורי גרפיטי מברזיל. בנוסף אפשר לערוך סיור דרך האתר בבית הלבן, לצפות ביצירות אומנות אסלאמיות  מקטאר וכמו כך ליהנות מיצירות אומנות מודרנית. כמו שגוגל מנסים להפוך כמה שיותר מידע לנגיש לגולש בחינם, כך הם מנסים לעשות גם עם יצירות האומנות.

 

שיפורים באתר

 

פרט להרחבות הללו שבוצעו, Google Art הכניסו שיפורים נוספים כמו כלים חדשים לניווט ושימוש באתר. הם עוזרים למצוא יצירות אומנות לפי תקופה, שם האומן ומוזיאון. שיפור הנראות באופציית תצוגת הרחוב של המוזיאונים השתכלל. המשתמש יכול כעת לערוך בצורה יעילה יותר את היצירות אותן הוא הכי אוהב בדף שלו. כל אחד יכול לבנות באתר גלריה משלו תוך כדי שימוש ביצירות לפי בחירתו. כך שהמשתמש הופך לאוצר תערוכות.

קירוב האומנות לעם

 

אומנות עדין נחשבת כיום לתרבות גבוהה שלא נגישה לכל העם. לכן גוגל מנסים להפוך אותה לנגישה יותר לכולם.  אנשים שלא אוהבים ללכת למוזיאונים, או לא יכולים לטוס לראות תערוכה חשובה בצד השני של העולם, יוכלו לראות את יצירות אומנות ולדעת יותר על אומנות מבלי לקום מהכיסא.  גם לתרבות ולהיסטוריה הישראלית יש חלק מהפרויקט. גוגל סרקו והעלו את כל מגילות ים המלח שנמצאו במטרה לשמר אותם.